2024. szeptember 19. csütörtök
Motor

Martin ismét körrekorddal a pole-ban

Buriramban sem talált legyőzőre a MotoGP időmérőjén a vb-esélyes pramacos, miközben ellenfele, az éllovas Bagnaia csupán a hatodik helyre kvalifikált.

Ha imádod a MotoGP-t és nem szeretnél semmiről lemaradni, akkor csatlakozz a Formula MotoGP Facebook-csoportunkhoz, ahol még több hírről és információról számolunk be a MotoGP és egyéb motoros bajnokságok kapcsán!

Szombaton előbb egy tét nélküli szabadedzéssel folytatódott a MotoGP Thaiföldi Nagydíjának programja – ezen Maverick Vinales volt a leggyorsabb –, majd egyből következett a kétrészes időmérő első felvonása. Ebben a pénteki edzés után a top 10-ből kiszorult motorosok harcoltak a két továbbjutó helyért.

A Q1 elsősorban a Marquez testvérekről szólt: a Gresini Ducatin ülő Alex az első, a még néhány futamig a Repsol Hondát erősítő Marc a második helyen lépett tovább. Éppen csak kiszorult az első kettőből Fabio di Giannantonio, valamint Raul Fernandez, miközben csalódáskeltő produkciót nyújtott Jack Miller a 15., Franco Morbidelli a 18., Joan Mir a 19. és a sereghajtó Enea Bastianini a 21. pozícióba kvalifikálva magát.

motogp-martin-pramac-buriram-1

A legjobb rajthelyekről döntő Q2-ben Jorge Martin egyből odacsapott a lovak közé: már az első próbálkozások során megdöntötte a tavalyi körrekordot. Nagy előnye így sem volt a vb-címért harcoló pramacosnak: épp az eddigi csúcstartó Marco Bezzecchi követte őt másfél, valamint a KTM-es Brad Binder két tizedmásodperes hátránnyal. A vb-éllovas Francesco Bagnaia a hatodik helyen tanyázott az első körök után.

A hajrában Bezzecchi ugyan ideiglenesen nyolc ezreddel átvette a vezetést, de Martinnak volt válasza: 1:29,287-es idővel zsebelte be a burirami rajtelsőséget – ez a spanyol idei negyedik pole-ja. Bezzecchit aztán az első sorból is kiszorították: a VR46-os csapattárs Luca Marini és az apriliás Aleix Espargaro férkőzött be elé. Binder lett mögöttük az ötödik, míg Bagnaia maradt a hatodik helyen, így a második sor végéről startolhat majd a regnáló világbajnok. Őt a Marquezek követték, míg a sort Vinales, a yamahás Fabio Quartararo, a múlt heti győztes Johann Zarco, valamint Augusto Fernandez zárta a Q2-ben.

A MotoGP burirami sprintfutama itthoni idő szerint délelőtt 10 órakor startol.