Motor

Gokartversennyel emlékeztek Simoncellire

A hétvégén a 2011-es sepangi futamon elhunyt Marco Simoncelliről elnevezett misanói pályán vendégeskedik a MotoGP mezőnye. A versenyzők egy immár hagyományossá váló gokartversennyel emlékeztek meg az olasz motorosról.

Szerda este a Misano World Circuit „Marco Simoncelli” elnevezésű létesítményen belül található gokartpálya adott otthont az immár ötödik alkalommal megrendezésre kerülő eseménynek, amelyen mindhárom kategóriából számos versenyző képviseltette magát. A „Spurtléda58” névre hallgató rendezvény indulói között volt többek között Valentino Rossi, Andrea Dovizioso, Scott Redding, Michele Pirro, Jack Miller, Alex de Angelis és Loris Baz, míg a Moto2-eseket Lorenzo Baldassari, Sam Lowes, Mattia Pasini, Xavier Simeon, Hafizh Syahrin és Jonas Folger, a Moto3-asokat pedig Enea Bastianini, Matteo Ferrari, Francesco Bagnaia, Andrea Locatelli, Niccolo Antonelli, Danny Kent, Andrea Migno és Karel Hanika képviselte.

Az előfutamok közül a legkisebb géposztályét Ferrari nyerte, míg a Moto2-esek közül Pasini diadalmaskodott a Baldassarival vívott kemény csatát követően. A döntőbe aztán csupa olasz pilóta jutott be Rossi, Dovizioso, Ferrari, Baldassari, Migno és Bastianini révén, akik óriási harcot vívtak a szép számban kilátogató közönség előtt. A 12 körös viadal első 11 körében még Dovizioso vezetett, ám végül mégsem a ducatis, hanem Baldassari lett a győztes, egy drámai utolsó körös manővernek köszönhetően. A dobogóra még Ferrari állhatott fel, míg Rossi az ötödik pozícióban zárt. A rendezvény bevételeit természetesen a Marco Simoncelli Alapítvány kapta.