Motor

Marquez két jó eredménynek örül

Marc Marquez a második helyen ért célba Brnóban, elválasztva a Yamaha kettősét, a győztes Jorge Lorenzót és a harmadik helyezett Valentino Rossit. Az elmúlt két év világbajnoka reménykedik abban, hogy Silverstone-ban újfent a győzelemért harcolhatnak majd.

A spanyol motoros, aki Brno után jelenleg 52 ponttal áll a két yamahás mögött a pontversenyben, a saját blogján írt a cseh verseny tapasztalatairól.

21975_orig_52af74944144881266d353a9a6ab2f28

„Hello mindenkinek!

Két egymást követő futam két különböző földrészen, most végre ismét otthon vagyunk és pozitívan tekintek vissza az elmúlt két hétre, amely egy első és egy második helyet hozott.

Brno nem tartozik a kedvenc pályáink közé, de itt is sikerült az élmezőnyben maradnunk. Pénteken kicsit hosszú időbe telt, míg megtaláltuk a sebességünket, de jó irányba mozdultunk el.

Jorge nagyon gyors volt itt. Elképesztő tempót diktált, ezt már szombaton demonstrálta a pole pozíciót érő fantasztikus körével, tudtuk, hogy vasárnap nehéz lesz tartani vele a lépést.

Ennek függvényében elégedett vagyok a második hellyel. Az érte járó pontok nagyon fontosak az indianapolisi siker után. Meggyőződésem, hogy ha így dolgozunk tovább, Nagy-Britanniában ismét a győzelemért harcolhatunk majd.

Annak is örülök, hogy az öcsém, Alex egy negyedik helyet szerzett az időmérő edzésen a Moto2-ben. Összességében neki is nagyszerű hétvégéje volt. Bízhatunk abban, hogy a helyes úton jár, és egyre többször láthatjuk majd az élmezőnyben.

Tegnap még Brnóban maradtunk, hogy teszteljük a 2016-os gumikat, de az időjárás nem volt megfelelő a nap nagy részében. Kár érte.”

A hét kérdése:

„A testvéredről szeretnék kérdezni, van valami különleges jelentése a 73-as rajtszámának, amit idén az új kategóriájában visel? Laura”

„Szia Laura! Igen, van jelentése. Alex nem választhatta a 12-es és a 23-as rajtszámokat a Moto2-ben, mert azok már foglaltak. Egy harmadikat kellett választania, ez lett a 73-as, amit szintén nagyon szeret. Ezenfelül ha kivonod a születésnapjának a számát (április 23.) a születési évének számából ('96), ezt kapod! 96-23=73!