Motor

Lorenzo megint körrekorddal pole-ban

Fantasztikus formában motorozott Jorge Lorenzo a MotoGP brnói fordulójának időmérő edzésén: a spanyol motoros kétszer javította meg a pályacsúcsot a Q2 során, így övé lett a pole pozíció.

Q1

Rögtön a negyedik szabadedzés után következett is a nap legfőbb eseménye, a királykategória időmérő edzése. Komoly harc volt várható már a Q1-ben is: Crutchlow és az Espargaro fivérek mind eséllyel pályáztak a következő etapba jutásra, és Petrucci valamint Reddig sem volt teljesen esélytelen. Az első körök után Crutchlow és Petrucci állt a továbbjutó helyeken, őket Aleix és Pol Espargaro követte Bradl előtt.

Rövid csend állt be a pályán, hogy aztán ismét mindenki nekiveselkedjen a két továbbjutó helyért folyó küzdelemnek. Pol Espargaronak sikerült a legjobban az erőgyűjtés, az élre ugrott, Petrucci viszont nem tudott javítani, így maradt a harmadik helyen. Reddignek sem sikerült a javítás, Espargaro viszont ismét megjavította az idejét. Rajta kívül más nem tudott érdemben javulni, így mellette Crutchlow jutott tovább a Q2-be. Búcsúzott többek közt Petrucci, Reddig és A. Espargaro is, Bradl pedig Indianapolishoz hasonlóan ezúttal is legyőzte Bautistát.

Yamaha

1'56.212

2.

Cal CRUTCHLOW

CWM LCR Honda

Honda

1'56.538

0.326 / 0.326

3.

Danilo PETRUCCI

Octo Pramac Racing

Ducati

1'56.713

0.501 / 0.175

4.

Scott REDDING

EG 0,0 Marc VDS

Honda

1'56.765

0.553 / 0.052

5.

Aleix ESPARGARO

Team SUZUKI ECSTAR

Suzuki

1'56.806

0.594 / 0.041

6.

Stefan BRADL

Aprilia Racing Team Gresini

Aprilia

1'57.133

0.921 / 0.327

7.

Mike DI MEGLIO

Avintia Racing

Ducati

1'57.215

1.003 / 0.082

8.

Loris BAZ

Forward Racing

Yamaha Forward

1'57.540

1.328 / 0.325

9.

Alvaro BAUTISTA

Aprilia

1'57.552

1.340 / 0.012

10.

Eugene LAVERTY

Aspar MotoGP Team

Honda

1'57.634

1.422 / 0.082

11.

Nicky HAYDEN

Honda

1'57.645

1.433 / 0.011

12.

Jack MILLER

Honda

1'57.855

1.643 / 0.210

13.

Alex DE ANGELIS

E-Motion IodaRacing Team

ART

1'58.599

2.387 / 0.744

14.

Claudio CORTI

1'59.145

2.933 / 0.546

15.

Karel ABRAHAM

AB Motoracing

Honda

1'59.903

3.691 / 0.758

Q2

Rövid szünet után a Q2-vel folytatódott az időmérő. Iannone és Marquez után Lorenzo vette át a vezetést, ráadásul rögtön meg is javította délelőtti pályacsúcsát! Hármuk mögött Smith, Dovizioso és Vinales sorakozott. Rossi első nekifutásra csak a hetedik időt tudta motorozni, a mezőny pedig Pedrosa, Crutchlow, Barbera, Hernandez és a mért kört még nem futó Pol Espargaro révén vált teljessé.

Kis pihenő után ismét mindenki a pályára gurult, legutoljára Rossi. Lorenzo ellenállhatatlan formában motorozott, újabb két és fél tizeddel javította meg az idejét. Smith is remek kört futott, feljött a második helyre. Sokáig nem örülhetett, Marquez és Iannone gyorsan hátrébb szorította, a címvédő ráadásul Lorenzótól is csupán 74 ezreddel maradt el! A leintés után már csak egyetlen változás történt: Rossi feljött harmadiknak, kitúrva Iannonét az első sorból. Pedrosa sérülésével küszködve csak a kilencedik lett, legjobb openesként pedig Barbera végzett a 11. helyen. Folytatás holnap 9:40-kor a bemelegítéssel és 14:00-kor a Cseh Nagydíjjal.