Wittmann nagy napja, Rosberg az élen

A Red Bull Ring-i kollektív F1-es szezonközi teszt zárónapján nem született meglepetés: Nico Rosberg és a Mercedes zárt az élen. Marco Wittmann viszont nem nagyon akart kiszállni az autóból első F1-es tesztje végén…

A kétnapos kollektív második és egyben utolsó napján már jóval kegyesebb volt az osztrák időjárás az F1-es mezőnyhöz, mint a keddi nyitányon. A kiadós esőzésnek már nyoma sem volt, így egész nap slick gumikon körözhettek a pilóták, és alaposan ki is használták a lehetőséget, hiszen a délelőtti etapot még az élen záró Valtteri Bottas és a Williams párosa volt az egyetlen, amely kevesebb mint száz kört tett meg a Red Bull Ringen a mai nap során.

A legszorgalmasabb versenyző a maga 158 körével az a Marco Wittmann volt, aki most vezetett életében először F1-es autót, és annyira megtetszett neki ez az új játékszer, hogy szinte egész nap megállás nélkül rótta a köröket a Toro Rossóval a pályán. A DTM-bajnok köridőire sem lehetett különösebb panasz: a 4. helyen zárta a napot.

Az 1. helyet a múlt hétvégi versenyhez hasonlóan ezúttal is Nico Rosberg és a Mercedes bérelte ki magának, ám a német számára nem telt problémamentesen a nap, hiszen a délelőtt folyamán váltóprobléma hátráltatta, míg délután egy ízben megállt alatta az autó. Szerencséjére az eset még a bokszutcában történt, így a szerelők egyből vissza tudták őt tolni a Mercedes garázsába, és egy rövid kényszerpihenő után hamarosan a pályára is visszatérhetett.

A nap egyetlen piros zászlós megszakítás Daniel Ricciardo nevéhez fűződik, aki alatt már a teszt utolsó órájába lépve adta meg magát a Red Bull a bokszutca bejáratánál. Az ausztrál egyébként jó hosszú ebédszünetet tartott, hiszen délután csak bő két óra elteltével hajtott először pályára, ám a nap során megtett 116 köre így is megsüvegelendő.

Az időeredmények tekintetében Rosberg mögött Esteban Gutierrez végzett a 2. helyen, a Ferrarival minimális különbséggel megelőzve Bottas Williamsét és Wittmann Toro Rossóját. A top5-be a Mercedes által a mai napra a Force Indiának kölcsönadott Pascal Wehrlein fért még be. Jolyon Palmer (Lotus), Fernando Alonso (McLaren) és Felipe Nasr (Sauber) elsősorban a körszámoknak örülhettek, mindhárman több mint száz karikát tettek meg ma fejenként autójukkal a Red Bull Ringen, miközben javarészt új aerodinamikai elemeket teszteltek versenygépükön.