„Hamilton célba veheti Schumacher csúcsát”

Lewis Hamilton hétvégén szerezte meg 32. futamgyőzelmét, amellyel Nigel Mansellt megelőzve a legeredményesebb brit F1-es versenyzővé vált. Mansell szerint messze még az út vége.

Lewis Hamilton év elején még csak 22 győzelmet jegyzett, ekkor holtversenyben a negyedik helyen állt a britek rangsorában, alig hét hónap leforgása alatt azonban megelőzte a legendás Jim Clarkot és Jackie Stewartot, végül Austinban a 31 győzelemmel álló Nigel Mansellt is.

Az 1992-es világbajnok a BBC Radio Jersey-nek értékelte az őt túlszárnyaló Hamiltont, aki szerinte a közeljövőben nem fog leállni az elsőségek gyűjtögetésével. Mansell egészen merész jóslatot is tett. „A következő célja most Alain Prost rekordja lesz. És szerintem Michael Schumacherét is célba veheti.” Prost 51 futamgyőzelmet gyűjtött pályafutása során, Schumacher jóval többet, 91-et.

Mansell bajnoki évében, 1992-ben vette át az elsőséget Jackie Stewarttól, aki közel húsz évig tartotta a brit csúcsot, amely aztán az ő kezében is nagyjából ennyi ideig volt. „Boldog és büszke vagyok, hogy úgy húsz évig az enyém volt. Most pedig Lewisnak örülök. Azt hiszem, kitűnő munkát végzett, hogy eljutott a 32-ig. Nem leszek meglepve, ha még az év vége előtt eléri a 34-et. Úgy gondolom, ő idővel jobb és jobb lesz.”

Nagy-Britannia egy másik legendás alakja – aki a vb-címig sosem jutott el –, Stirling Moss szintén arról beszélt, Hamiltonra még számtalan siker vár, ám ő nem a futamgyőzelmek, hanem a bajnoki címet halmozásáról beszélt. „Hamilton verhetetlennek tűnik, ezt őszintén mondom. Jimmy Clark és a hasonló fickók szintjén van. Nem látom okát, hogy ne szerezhetne négy, öt vagy hat bajnoki címet. Szerencsések vagyunk, hogy van egy ilyen versenyzőnk.”