2024. október 1. kedd

WEC

A Porschénél el sem akarták hinni, ami történt

Az egyik autó a pokolból a mennybe, a másik viszont a mennyből a pokolba jutott a Le Mans-i 24 órás versenyen.

Le Mans felülmúlta a tavalyi drámát

Nem hittük volna, hogy a Toyota utolsókörös bukásánál drámaibb futamot tud produkálni Le Mans, de így történt: ketten szálltak el az élről, órákon át Jackie Chanék vezettek, a Porsche az utolsó helyről nyert.

Mozgó aero és elektromos szakaszok a WEC-ben

A bokszkiállások utáni első kilométert elektromos hajtással kell megtenni: ez az egyik legfontosabb változás, melyet 2020-tól bevezettek a Le Mans-i 24 órás királykategóriájában.

Erős tüdő, acélos idegek - ez kell egy pilótának Le Mans-ban

Egy szauna forrósága, egy hullámvasút centrifugális ereje és még számtalan fizikai gyötrelem három órán át, miközben a legkisebb hiba is katasztrófához vezethet.

Valós idejű abroncsinformáció a Le Mans-i verseny alatt

Az autósportban volt már rá példa, hogy a technológia közelebb hozta a sportot a nézőkhöz és szurkolókhoz – idén a Le Mans-i 24 órás autóversenyt turbózzák fel egy kicsit azzal, hogy az abroncsinformációk már a verseny ideje alatt elérhetővé válnak.

A Ford megvédené Le Mans bajnoki címét

2016-ban a Ford új autóval és új csapattal vágott neki egy új feladatnak: újra győzelmet aratni Le Mans-ban, pontosan 50 évvel azután, hogy a Ford GT versenyautók hármas befutóval minden dobogós helyet meghódítottak az 1966-os futamon.

Messze van a Toyotától a Porsche Le Mans-ban

Ugyan a Porsche más programot futott, mint a rivális, a tempót tekintve lenyűgöző volt a tesztnapon a Toyota - az utolsó napokban nehéz dolga lesz a tavalyi győztesnek, ha fel akar zárkózni.

Buemi: Az a baj, hogy két bajnokságot is vezetek

Kétségkívül kijelenthető, hogy jelenleg a világ legkellemesebb problémájával rendelkező autóversenyzőt Sebastien Bueminek hívják, akinek most az a legfőbb dilemmája, hogy melyik bajnokságot ne nyerje meg inkább mégsem. Nick Heidfeld meg is sajnálta.

Lopez: Jól tette a Toyota, hogy lefokozott

A Formula-E párizsi hétvégéjén beszélgettünk a WTCC kényelmét idén két komoly kihívásra cserélő Jose Maria Lopezzel, aki egyelőre nem bánja a győzelmek hiányát, hiszen bőven lefoglalja őt a tanulás.

Lopez Monacót is kihagyhatja sérülése miatt

Nagyon úgy tűnik, hogy Jose Maria Lopez silverstone-i balesete komolyabb következményeket von maga után, mint azt elsőre hinni lehetett: a WEC után a Formula-E futamáról is hiányozhat, hiszen most mindent Le Mans-nak rendel alá.

Toyota-különcsata a spái 6 óráson

Buemi, Davidson és Nakajima triója a WEC szezonjának második versenyét is megnyerte: alig két másodperccel győzték le a testvérautót. A 2-es Porsche gyors volt, de defekt és ütközés is hátráltatta.

Alonsónak nincs hely a Le Mans-ban 2018-ra

Fernando Alonso a McLaren sikertelensége miatt egyre inkább kacsingat más sorozatok felé, a WEC-ben azonban a következő évben nem lenne hely számára a legnagyobb csapatoknál az LMP1-es kategóriában.