Toyota

WEC: Ütközött, de így is nyert az Alpine

Bár a #7-es Toyotával még koccant is, így is győzni tudott a monzai hatóráson a világbajnokságot is vezető egység. Az egyik Peugeot célba ért, hatalmas baleset a GTE Am kategóriában.

Szabadalmi rajzokon már látható Toyota GR GT3

A merész formájú versenyautó-koncepció januárban mutatkozott be, most pedig a Toyota szabadalmi kérelmet nyújtott be a formatervére Európában, így megjelentek az első képek a szériaváltozatról.

Kettős Toyota-győzelem a Le Mans-i 24 óráson

A Sebastien Buemi, Brendon Hartley, Ryo Hirakawa trió nyerte a legendás egynapos 90. kiírását a #7-est testvérautót. A JOTA nyert az LMP2-ben, a GTE Próban Porsche-siker született.

LM24 20. óra: Toyota-vezetés, Corvette-dráma

A hajrára fordulva jó úton halad a győzelem felé a #8-as Toyota legénysége, a GTE Próban viszont újabb fordulat állt be, miután az éllovas autónak nekiment egy LMP2-es versenygép.

LM24 16. óra: Toyota-leállás és GTE-dráma

Rövid időre megállt Lopez alatt a #7-es Toyota, így Hartley-ék körelőnybe kerültek a 24 óra kétharmadánál az élen. A GTE Próban újabb gumiprobléma hozott nagy fordulatot.

LM24 12. óra: Kettős Toyota-vezetés féltávnál

Már 12 óra lement a Le Mans-i 24 órásból, de továbbra is csupán húsz másodperc körüli a különbség az élen. Az LMP2-ben a JOTA, a GTE Próban a Porsche vezet a táv felénél.

LM24 8. óra: Tizedekre egymástól a Toyoták

A táv harmadánál is szoros a csata a győzelemért Le Mans-ban, miközben a japánok ellenfelei egyre nagyobb hátrányban. Az LMP2-ben őrült kiélezett a harc, a GTE Próban fordulat történt.

LM24 4. óra: Toyota-harc, Corvette-vezetés

Négy óra elteltével szorosan egymás mögött halad a két Toyota a 90. Le Mans-i 24 óráson, de körön belül még az egyik Glickenhaus is. A legizgalmasabb szokás szerint a GTE Pro kategória.

A Magyar Zene Házában mutatkozott be a vadonatúj Toyota Corolla Cross és bZ4X

A japán sztárépítész Fudzsimoto Szószuke átal tervezett, többszörösen díjnyertes, a BREEAM nemzetközi épületminősítési rendszer által környezettudatossági szempontból példaértékűnek minősített Magyar Zene Házában mutatta be hazánkban a világ legzöldebb autógyártójaként ismert Toyota két legújabb, forradalmi újdonságát, a Corolla Cross és bZ4X SUV modelleket.

A WEC-siker után a WRC-ben is győzne a Toyota

A TOYOTA GAZOO Racing múlt hétvégén megszerezte első győzelmét a 2022-es FIA Hosszútávú Világbajnokságon (WEC), miután diadalmaskodni tudtak az időjárás viszontagságainak is kitett, drámai Spa-Francorchamps 6 órás megmérettetésen. A versenyistálló ralicsapata, a TOYOTA GAZOO Racing World Rally Team pedig arra készül, hogy a május 19-22. között megrendezésre kerülő Portugál Ralin – amely a GR YARIS Rally1 első murvás versenye lesz – győzelemmel lépjen be a 2022-es FIA Rali-világbajnoki szezon kulcsfontosságú szakaszába.

Három piros zászló után győzött a Toyota

Balesetek és a tipikus spái időjárás miatt többször is meg kellett szakítani a WEC idei második hatórás versenyét, amelyet egy ideig egy LMP2-es autó vezetett, s amelyen a GTE-ben a befutó döntött.

WEC: Nyerni megy Spába a Toyota

A Hosszútávú Világbajnokság (WEC) idei első futamán nehézségekkel küzdő, ám a versenysorozatot évek óta domináló TOYOTA GAZOO Racing nem titkolt célja, hogy Belgiumban visszatérjen a dobogó legfelső fokára. A címvédő csapat számára a bajnokság 2022-es évadának jövő heti, második fordulójában, a Spa-Francorchamps 6 órás versenyen nem is lehet más célja, mint a győzelem.