2024. szeptember 19. csütörtök

Tilke

Raikkönen: Az új pályák mind egyformák

A Ferrari finn világbajnoka jobban szereti a régi, tradicionális helyszíneket az F1-ben – igaz, elmondása szerint összességében semmi különbség nincs a versenyhétvégék menetét illetően.

Tilkét is meglepte Mexikó gyorsasága

A hétvégi nagydíjon az örökös leggyorsabb Monzát is túlszárnyaló csúcssebességek születtek – amire az F1-es pályát tervező Hermann Tilke sem számított.

„Túl sok új pályának nincs igazi karaktere”

Ezen a véleményen van Lewis Hamilton, aki szerint a naptárba újonnan bekerülő helyszínek gyakran nem ragadják meg az F1 lényegét. A Mercedes világbajnoka maga is szívesen tervezne majd pályákat.

Éppen határidőre lesz kész a mexikói pálya

Hermann Tilke szerint minden a legnagyobb rendben az F1-es Mexikó Nagydíj előkészületeivel - a felújított pálya éppen a november 1-i visszatérés előtt lesz rajtra kész.

Tilke: Nem én tettem unalmassá az F1-et!

Az F1 hivatásos pályatervezője, Hermann Tilke elutasítja azokat a vádakat, melyek őt okolják a sportág unalmassá tétele miatt - az idei naptárat majdnem félig ő "birtokolja".

F1-Archív: Schumacher legsötétebb pillanata

A Benetton ki-, a Toyota beszállhat, Salo direkt vágja oda autóját, Jani az F1-be tart, Barrichello nem lesz többé jófiú - ezek voltak az elmúlt 20 év F1-es hírei május 27-én.

F1-Archív: A Ferrarihoz való vágyódás napja

Fisichella szeretne a Ferrarinál vezetni, Vettel szeretne a Ferrarinál vezetni, Morbidelli visszatérne, Raikkönen balesetet szenvedett a pályán, Irvine pedig a közúton – ezek voltak az elmúlt 20 év hírei február 15-én.

Már lerombolták a bokszokat Mexikóban

Idén új helyszín csatlakozik az F1 körforgásához a mexikóvárosi pálya formájában. A projekt egyik vezetője elmondta, az építkezés nagyjából felénél tart. Aszfaltnak még nyoma sincs.

Tilke: Bizonyos kanyarokat át fogok helyezni

A közeljövőben két olyan pálya is érkezik a versenynaptárba, amely az F1-es tervező, Hermann Tilke keze nyomát viseli magán. Beavatott abba, milyen módszerrel esik neki Mexikónak és Bakunak.

Retro - Akit csak a jó szándék vezérelt

Volt autóversenyző, de hírnevet mégis az általa tervezett pályákkal szerzett magának. Sokan tisztelik, még többen leszólják lélektelen művei miatt, de mégis ő lett az F1 hivatalos pályadizájnere.

Tilke: Nem a pálya felel a rossz versenyért

Hermann Tilke, a szocsi pálya tervezője visszautasította azokat a feltételezéseket, hogy a vonalvezetés miatt futottak unalmas versenyt a pilóták az első F1-es Orosz Nagydíjon.

Las Vegasban F1-es nagydíjra készülnek

A motorsport.com beszámolója szerint a Formula-1 hamarosan visszatérhet Las Vegasba, ahol utoljára 1982-ben rendeztek nagydíjat – az utcai pályát Hermann Tilke tervezné.