2024. október 9. szerda

Tereprali

HQ Racing: Sikerek és újdonságok

Újabb szépen csillogó ezüstéremmel zárta a 2014-es szezont Hangodi Zoltán és a HQ Racing a Világkupa T3-as kategóriájának a tavalyinál jóval nagyobb létszámú mezőnyében. A hazai bajnokságban a hatodik helyen végzett Hango.

Az Odüsszeia - Itt a Dakar előzetes videója

Január 4-én 36. alkalommal rajtol el a Dakar Rali, és már hetedszer Dél-Amerikában. Az útvonal ezúttal Argentínán, Bolívián és Chilén át vezet, hogy mire számíthatunk, arról pedig erős sejtést ad az alábbi videó.

Újra a Sport TV-n a Korda Racing

A Korda Racing versenyzői, Korda Erik és Nyirfás Julianna vendégeskednek a Sport TV HD minőségben sugárzott autósport magazinjában, a december 12.-én péntek este 20:00 órakor bemutatásra kerülő Autósport Testközelből decemberi adásában.

Africa Race: rajtra készen!

Elvégezték az utolsó simításokat, az elmúlt hat évhez hasonlóan véglegesítették a nevezési listát, és St. Cyprienben minden készen áll a 7. Africa Eco Race adminisztratív és technikai ellenőrzésére, amelyet december 28-án tartanak meg.

Autósport testközelből a Sport TV-n

November 21.-én pénteken, délután 17 órakor újra friss tartalommal jelentkezik az Sport TV HD minőségben sugárzott autósport magazinja, az Autósport Testközelből.

Fogcsikorgatva a célban – Szeretünk, Gyula!

Ha Gyulán tereprally-versenyt tartanak, szinte biztosra vehető, hogy a legegyszerűbb futam is valami nem várt, minden elképzelést felülmúló meglepetéshalmazzá válik. Ilyenkor a legegyszerűbb, ha az ember hagyja, hadd sodorják magukkal a szürreális események. A Sólyom Team versenyzőpárosa, Sólyom Olivér és Galbács Mátyás sem cselekedett másként: szinte kívülállóként szemlélték a Nissan-Interspar Kupa történéseit.

Al-Attiyah: Red Bull Minivel a Monster Minik ellen

A 2011-es Dakar Rali győztese, Nasser Al-Attiyah a 2014-es verseny után 2015-ben is egy Mini ALL4 Racing volánjánál áll rajthoz a világ legrangosabb tereprali viadalán, Dél-Amerikában. Érdekesség, hogy amíg Joan Nani Romáék Minijei Monster, addig a katarié Red Bull színekben pompázik majd…

Gyulán is defekt győzte le Fodorékat

Hiába szerezte ismét a legtöbb szakaszgyőzelmet a Tereprali OB szezonzáró futamán Fodor Imre és Mesterházi Márk a 4x4 Hungary Ford Rangerével, a verseny utolsóelőtti szakaszán egy defekt ismét megfosztotta őket a futamgyőzelemtől.

Korda Racing: Biztató szezonzáró

Sikerrel teljesítette a Tereprali OB szezonzáró versenyét a Korda Racing párosa, Korda Erik és Hangodi Zoltán egy problémamentes versenyt futva zárta a szezont.

Zapletal tarolt a Nissan-Interspar Kupán

Taroltak a cseh résztvevők Nyílt Országos Terep-rallye bajnokságot, s ezzel együtt az idei sprint kupasorozatot lezáró Nissan-Interspar Kupán, Gyula térségében. A győzelmet Miroslav Zapletal és navigátora, Maciej Marton szerezte meg a Hummer H3 Evo VII-tel.

Versenyrendezőként is debütál a GTA Motorsport

Fenekestül felfordul a GTA Motorsport különítményének élete a Nyílt Országos Tereprali Bajnokság évadzáró összecsapására, a Nissan-Interspar Kupára, amely egyben a 2014-es sprint kupasorozat záróállomása is lesz. A különítmény a dízel kategória bajnoki címének megvédése után versenyrendezőként is bemutatkozik.

Jó hangulatú szezonzárást ígér a Nissan-Interspar Kupa

A 2014-es versenyidény zárófutamára hangol a Nyílt Országos Terep-rallye Bajnokság mezőnye: a sprint-sorozatba is beleszámító Nissan-Interspar Kupát Gyulán és térségében rendezik, az összecsapás szervezője a Viharsarokban székelő GTA Motorsport együttese, akik házigazdaként nemcsak élvezetes futamot, de jó hangulatot is ígérnek a résztvevőknek.