2024. október 9. szerda

SpanyolNagydíj

Rosberget nem tudták kihozni a sodrából

A német F1-es pilóta ismét jobban rajtolt pole-t megszerző csapattársánál, ezért joggal érzi úgy, hogy ez az ő napja lehetett volna - mindazonáltal nem hibáztatja Lewis Hamilton az első körben történt ütközésért.

Nem kapnak büntetést a Mercedes-pilóták

Miután a futamot követően a versenybírák megtekintették a felvételeket és meghallgatták az érintetteket, úgy döntöttek, a Mercedes egyik F1-es pilótáját sem szankcionálják balesetük miatt.

Verstappen: Ezt még most sem hiszem el

Az F1 mától legifjabb futamgyőztese továbbra sem tud napirendre térni Barcelonában aratott győzelme fölött, és elmondta, hogy egyáltalán nem volt ideges a verseny utolsó szakaszában.

Még Kimi is örül Verstappen győzelmének

Történelmi volt a 2016-os Spanyol Nagydíj dobogója: Max Verstappen minden idők legfiatalabb F1-es futamgyőztesévé vált. A két ferraris a pódiumon gratulált fiatal társának.

Ilyen nincs: Verstappen nyerte a Spanyol Nagydíjat!

És mégis van. Csodák csak a mesében történnek, meg a 2016-os Spanyol Nagydíjon. A két Mercedes az első körben kiüti egymást, a 18 éves Max Verstappen pedig jobb taktikájával mindenkit maga mögé utasít és győz. Sporttörténelem.

Lauda: Hamilton jobban hibás, mint Rosberg

A Mercedes csapatelnöke értetlenül áll két pilótájának ütközése előtt, amely következtében néhány kanyar után mindketten az élről estek ki a Spanyol Nagydíjon. Íme Niki Lauda első reakciója.

Spanyol Nagydíj: A rajtrács

Nem csupán Max Verstappen második soros rajthelye a 14 órakor startoló F1-es verseny különlegessége: a barcelonai futam azon kevesek egyike lesz, amelyek rajtsorrendje megegyezik az időmérő eredményével.

Hamilton: Én nem vagyok fókuszált?

A Spanyol Nagydíjon szerzett pole-pozíciója okán Lewis Hamilton visszavágott azoknak, akik összeszedettségét rótták fel neki. „Érdekes következtetés egy felnőttől” – fogalmazott az F1-es bajnok.

Kimi: Ezt bírod kérdezni az időmérő után?

Az F1-es Spanyol Nagydíj kvalifikációjának volt egy érdekes mozzanata Lewis Hamilton és Kimi Raikkönen között, amelynek azonban sem ők, sem a versenyirányítás nem tulajdonított túl nagy jelentőséget.

Mercedes: A Ferrari mellényúlt

Toto Wolff, a Mercedes motorsport-igazgatója elmondta, külső szemmel is egyértelműen látszott, hogy a Ferrari problémákkal küszködik az F1-es Spanyol Nagydíj időmérője során.

Raikkönen: Javítottunk, de mégsem

Kimi Raikkönen szerint nem volt rossz döntés, hogy változtattak az autón az F1-es Spanyol Nagydíj időmérő edzésére – annak ellenére sem, hogy jócskán lemaradtak ellenfeleiktől.

Rosberget meglepte a Ferrari lemaradása

A barcelonai időmérő edzésen második helyen végző német pilóta azon csodálkozott, hogy a maranellóiak nem tudtak harcba szállni velük a pole-pozíció megszerzéséért.