2024. október 9. szerda

Verstappen: Ezt még most sem hiszem el

Az F1 mától legifjabb futamgyőztese továbbra sem tud napirendre térni Barcelonában aratott győzelme fölött, és elmondta, hogy egyáltalán nem volt ideges a verseny utolsó szakaszában.

„Nagyszerű íze volt a pezsgőnek” - kezdte első nyilatkozatát már a pódiumceremónia után a 18 évesen futamot nyert Max Verstappen a Sky Sports kamerái előtt. A holland pilóta negyedik helyről kezdte meg a Spanyol Nagydíjat, majd két kiállásos stratégiájának köszönhetően az élre került, ott pedig a leintésig, kiválóan tartotta maga mögött a mezőny legidősebb pilótáját, Kimi Raikkönent.

„Ez egészen elképesztő érzés, egyáltalán nem számítottam rá, nem is találom a szavakat. Nagyon gyors srácok jöttek mögöttem, Kimi még az édesapám ellen is versenyzett. Nagyon mókás volt” - tette hozzá Verstappen. És valóban, Jos Verstappen akkor futotta utolsó F1-es szezonját 2003-ban, amikor Kimi Raikkönen már a világbajnoki győzelemért harcolt.

„A csapat először azt gondolta a stratégiánkról, hogy elszúrtuk, de végül minden szépen alakult. Nagyon jól tudtam kezelni az abroncsokat, nem akartam háromszor kiállni, így végül ez a stratégia lett a legjobb.” Amikor Sky riportere arról kérdezte, hogy mennyire volt ideges a futam végén, Kimi Raikkönen által üldözve, így válaszolt: „Egyáltalán nem, inkább csak arra koncentráltam, hogy ne vétsek hibát.”

Max Verstappen Spanyol Nagydíjon szerzett győzelmével 2 évvel és 210 nappal faragta le Sebastian Vettel 2008-as, monzai diadala óta álló rekordját a legfiatalabb futamgyőztes kategóriában, első Red Bullnál teljesített versenyén.