2024. október 13. vasárnap

Rosberg

Rosberg: Mindketten nagyot eshettünk volna

A Belga Nagydíjon második helyen záró F1-es pilóta nagy sebességnél szenvedett defektet pénteken, ahogyan Sebastian Vettel a futam záró szakaszában - szerinte is elfogadhatatlan a jelenlegi helyzet.

Hamilton: Mindig volt válaszom Nicónak

A 80. F1-es dobogós helyezését szerző világbajnokot egy percig sem tudta megszorongatni csapattársa, aki szebb folytatásban reménykedik, a dobogón mégis Grosjean volt a legboldogabb.

Hamilton-győzelem, Vettel-defekt, Grosjean-dobogó

Lewis Hamilton kényelmesen nyerte a Belga Nagydíjat csapattársa, a gyengén rajtoló Nico Rosberg előtt, míg a harmadik helyet a Sebastian Vettel defektjéből profitáló Romain Grosjean szerezte meg.

Spái exkluzív: Megismétlődhet a Mercedes-balhé?

A nagy bajnokok egyik fontos ismérve, hogy akkor rázzák meg magukat, amikor a leginkább szükséges: Lewis Hamiltontól már sokszor láttunk ilyet, és hasonlót villantott a Belga Nagydíj időmérőjén is, szinte agyoncsapva a hétvége korábbi részét uraló Nico Rosberget.

Hamiltonnak már nincs gyenge pontja Spában

A kétszeres F1-es bajnok úgy érzi, hétvégéje legjobb köreit produkálta a Q3-ban, Nico Rosberg minden erőfeszítése sem volt elég a legyőzéséhez Valtteri Bottas pedig örül, hogy ismét a top3-ban zárt.

Hamiltoné a pole, a legjobb Ferrari 9. Spában

Lewis Hamilton zsinórban hatodik rajtelsőségét szerezte idén, ismét legyőzve Nico Rosberget. A Mercedes-motorok erőfölénye kimutatkozott, Sebastian Vettel a 9. Kimi Raikkönent műszaki hiba sújtotta.

Pirelli: Nincs jele a gumik gyengeségének

Nico Rosberg tegnap délutáni defektje után azonnal vizsgálódni kezdett a Pirelli, ám az F1 gumiszállítója estig csak annyit tudott kideríteni, hogy nem az abroncsok szerkezetében keresendő a hiba oka.

Spái exkluzív: Nem lesz gumikrízis

Spában talán még soha nem volt annyira szép, napsütéses idő, mint a Belga Nagydíj péntekjén, ám az első edzésnap így is megtizedelte a Forma-1-es mezőnyt. A legnagyobb felhördülést Nico Rosberg defektje okozta, amelynek okain még eme sorok írásakor, a kora esti órákban is töri a fejét a Mercedes és a Pirelli, de kaptak a nyakukban mások is.

Rosberg: Nem rajtam múlt, hanem a szerencsén

A német versenyző hátsó kereke 300 km/órás sebességnél robbant szét, nem képességeinek, hanem a szerencsének tulajdonítja, hogy nem csapódott be a védőfalba.

Hamilton: Nem aggódom Nico előnye miatt

Bár a regnáló világbajnok mindkét szabadedzésen elmaradt mercedeses kollégája idejétől az F1-es Belga Nagydíj első napján, Lewis Hamilton ennek ellenére rendkívül élvezte a vezetést pénteken.

A Pirelli keresi Rosberg defektjének okát

A Pirelli bejelentette, hogy vizsgálatot kezdett annak érdekében, hogy kiderítsék, mi okozta Nico Rosberg defektjét a Belga Nagydíj második szabadedzésén.

A defektes Rosberg uralta pénteket

Ismét a német pilóta futotta meg a legjobb köridőt, de a kockás zászlót már nem látta meg az F1-es második edzésen, amely az utolsó fél órában többet állt, mint amennyit nem. A Red Bull továbbra is erősnek tűnik.