2000. október 8-a piros betűs nap volt minden Maranellóhoz érzelmileg kötődő személy naptárában, és nem csak azért, mert a vasárnapokat már alapból is pirossal írják. Suzukában Michael Schumacher új fejezetet kezdett a márka történetében.

Retro – Egy célegyenesnyi tündérmese

Nem volt se nagyágyú, se tündöklő tehetség, de annál azért többre lett volna érdemes, mint hogy a „legrövidebb F1-es karrier” birtokosaként emlegesse az utókor – ma ünnepli születésnapját Marco Apicella.

Retro - A NASCAR történetének legszörnyűbb balesete (18+)

A versenyzők ma már karcolás nélkül, vagy minimális sérülésekkel hagyják el autóikat a leghajmeresztőbb bukást követően is, de ahogyan Russell Phillips tragédiája is rámutat, nem volt ez mindig így...

Retro – 214 nagydíj győzelem nélkül

Az F1-es nagydíjrészvételi toplista első 25 helyezettje közül csak ő nem szerzett győzelmet, de így is nyomot hagyott a sportágban – 2014-ben épp ezen a napon, pár órával Jules Bianchi balesete után hunyt el.

Retro – Szívroham a versenyautóban

Az F1 új-zélandi világbajnoka, Denny Hulme szó szerint a végsőkig kitartott a versenyzés mellett. 56 éves korában, egy ausztrál túraautó-versenyen kapott végzetes infarktust.

Retro – Egy magát túl sokra tartó finn

Hakkinen, Raikkönen, Kovalainen – ezek a nevek ugranak be, ha az elmúlt évtizedek F1-es finnjeire gondolunk. Rajtuk kívül azonban ott volt Mika Salo is, aki a valósnál talán kissé magasabbra pozícionálta magát.

Retro – A 16 hengeres motor győzelme

Jim Clark utolsó pillanatban meghozott döntése domináns, mindenkit leköröző győzelmet hozott 1966-ban ezen a napon, de ellenfelei botlásán is múlott, hogy ennyire ellenállhatatlannak tűnt a BRM különleges erőforrása.

Retro – Egy halál utórezgései

Az 1978-ban ezen a napon rendezett F1-es futam Watkins Glenben finoman szólva sem tartozott a legjobb hangulatban zajló nagydíjhétvégék közé. A sport bűnbakot keresett Ronnie Peterson haláláért.

Retro - Hakkinen teljesíti saját tripláját

Klasszikus Ferrari-McLaren-Williams csatát hozott a győzelemért a 2001-es USA Nagydíj, amit az a Mika Hakkinen nyert meg, akinek a szezon képe és különös büntetése alapján talán a legkisebb esélye volt erre.

Retro – Bemutatkozik Barcelona

A jól ismert pálya első F1-es versenyének lapjait eső kavarta meg, Berger sokáig favoritnak tűnt, Schumacher első dobogós helyéért csatázott, a Mansellről és Sennáról készült kép pedig az időszak egyik maradandó fotója lett.

Retro – A bajnok, aki edzés közben vonult vissza

Niki Laudát sosem körülményeskedéséről ismertük: mikor beleunt az F1-be, és a Brabham csapat új V8-as motorja sem tetszett neki, egyszer csak közölte, nem versenyez többé.

Retro – Villeneuve és az első szárny

A Kanadában, sok éve ezen a napon rendezett versenynek fontos hatása volt az 1981-es bajnoki cím kimenetelére, leginkább mégis Gilles Villeneuve Ferrarijának „törött orra” miatt emlékeznek rá, amely az ikonikus pilóta küzdeni akarásának szimbóluma.