Retro

Retro – Akinek a mormota elütése volt a legszebb F1-es napja

Az ezredforduló brit aranygenerációjának egyik legfényesebb gyémántjaként indult, de karrierje mégsem durrant akkorát, mint kortársaié, egy japán márkához való hűség ugyanis egy évtizeden át mellékvágányon tartotta.

Retro – Amikor Hamilton levadászta Vettelt

2011-ben ezen a napon rendezték meg az F1-es szezon harmadik versenyét Sanghajban, ahol a McLaren brit pilótája a verseny legvégén, jobb taktikájának köszönhetően múlta felül ellenfelét.

Retro – Az argentin csillag, aki sehol sem találta helyét

A legjobb nem bajnok F1-esek listáján előkelő helyet érdemel Carlos Reutemann, aki csapattársak ellenszenve, rosszul időzített átigazolások, egy rövid háború és egy katasztrofális döntő futam miatt nem tudott a világbajnokok soraiba lépni, akik közül nem egyet legyőzött azonos autóban.

Retro – A Honda válasza Hamiltonra

A japán gyártó 2008-ban bejelentette, hogy egy 16 éves gokartossal köt hosszú távú szerződést, aki évek múlva az F1-ben szerepelhet a csapattal. Will Stevens egy egészen más istálló színeiben valóban eljutott a királykategóriáig, de ott nem alkotott maradandót…

Retro – Az elfeledett mókamester-világbajnok

Rövid életre készült, s végül nem is adatott neki hosszabb – de igyekezett minden percét kihasználni, kollégái pedig nem csupán sebességéről, hanem elképesztő személyiségéről és őrült tréfáiról is megemlékeztek halála után.

Retro – Senna nehezen lett próféta hazájában

1985-ben ezen a napon versenyzett először a Lotus színeiben a legendás Ayrton Senna, ám hazai futama csalódást keltően alakult – a brazíliai balszerencse kevés kivétellel egész karrierjére is jellemző volt.

Retro – Massa első lépése a majdnem-vb felé

Bár végül egyetlen kanyaron múlt világbajnoki sikere, 2008-at Felipe Massa két kieséssel kezdte. Bahreinben aztán, Robert Kubica egyetlen pole-pozíciójának színhelyén győzelemmel szépített.

Retro – Amikor a McLaren nagyon rossz volt

Visszaemlékezés a 2004-es Bahreini Nagydíjra, ahol Michael Schumacher ismét főlényesen győz, Button második dobogóját szerzi, Raikkönen alatt pedig látványos lángolással adja meg magát az autó.

Retro – Massa-rugdosás és csimpánz-Montoya

Ha volt versenyző, akinél mindig benne volt a pakliban, hogy olyasmit mond, mely bekerül az F1 aranyköpései közé – nos, David Coulthard mindenképpen ilyen volt. Válogattunk a legnagyobb mondásaiból!

Retro - Perez ragyog, Alonso megsiratja mérnökét

Két hőse volt a 2012-es Malajziai Nagydíjnak: Fernando Alonso pályafutása egyik legjobb versenyzésével csalt könnyeket Andrea Stella szemébe, Sergio Perez pedig lenyűgöző produkcióval robbant be az F1 élmezőnyébe.

Retro – Egy peches név az F1-ben

Ha Hillnek hívnak, és eljutsz a Formula–1-ig, akkor meg sem fogsz állni a világbajnoki címig – ha viszont Taylornak, akkor örülj, ha egyáltalán túléled! Legalábbis a statisztika ezt mutatja.

Retro – Adiosz, Mexikó

Sokat elmond arról, mennyi ideig maradt ki az F1-ből Mexikóváros, hogy a szünet előtti utolsó futamot Nigel Mansell nyerte: Senna szenvedéséből is profitálva Schumacher itt állt először dobogóra.