Retro

Retro – Az Onyx különc pénzembere

73 éves korában hunyt el Jean-Pierre Van Rossem, a belga üzletember, a Formula-1-ben megfordult kalandorok egyike, aki a dobogós helyig jutó Onyx kiscsapatot finanszírozta.

Ez volt Schumacher leghihetetlenebb képessége

Stefano Domenicali, a Scuderia korábbi F1-es csapatfőnöke beszélt a hétszeres világbajnokkal való közös munkáról - szóba került egy képesség és Schumacher hozzáállása is.

„Harc Schumacherrel? Orgazmus!”

Vitantonio Liuzzi emlékezett vissza pályafutása legelső F1-es futamára, sőt, első körére - meglehetősen emlékezetesre sikerült számára a bemutatkozás.

F1-Archív: Schumacher csigolyatörése

Ralf Schumacher csigolyatörés után lábadozik, Frank Williams csapata eredményeit dicséri, teljesítménybért vezetne be Bernie Ecclestone - az utóbbi két évtized F1-es hírei augusztus 5-én.

Retro – Hill diadalmenete folytatódik

Michael Schumacher Spanyol Nagydíjon aratott győzelme után érkezett a mezőny Kanadába, a világbajnokság nyolcadik futamára, melyen bár 22-en álltak rajthoz, végül mindössze nyolcan értek célba.

Retro – Káosz a rajtnál, hajsza a végén

Schumacher és Barrichello rögtön a rajtnál ütközött 1997-ben Argentínában. Jacques Villeneuve-nek azonban így sem volt könnyű dolga: az utolsó tíz körben a másik ferraris, Eddie Irvine helyezett rá nyomást, akinek aztán a dobogóra kihelyezett zászlóval gyűlt meg a baja.

Retro – Hamilton lenne Vettel csapattársa

Néhány évvel ezelőtt felmerült, hogy Lewis Hamilton Sebastian Vettel csapattársa lehet. A brit pilóta számolt az opcióval, hogy a Red Bullnál köt ki, és hangsúlyozta, szeret erős pilóták oldalán versenyezni.

Retro – Interlagos névadójának tragikus sorsa

Carlos Pace legnagyobb F1-es eredménye egyetlen futamgyőzelme volt hazájában, Brazíliában. Két évvel később ugyanitt pihente ki a versenyek fáradalmait, mikor hirtelen ötlettől vezérelve kisrepülőgépre ült, de sosem érkezett meg.

Retro – Ferrari teszteli az első Ferrarit

Mérföldkőt jelentő esemény történt a Scuderia életében ezen a napon 1947-ben: a Ferrari 125 csupasz prototípusa megtette első kilométereit a Maranello melletti országutakon. Enzo Ferrari maga járatta meg a nevét viselő legelső autót.

Retro – James Hunt világbajnok cimborája

Az 1976-os a rocksztár-versenyzők éve volt: míg a Formula-1-ben az évtized híres-hírhedt playboya, James Hunt nyerte a bajnoki címet, addig két keréken jóbarátja, a néha még rajta is túltevő Barry Sheene igázta le a világot…

Retro – A spái gumifalban véget ért F1-es pálya

290 km/h sebességgel száguldott ki a belga pályáról 2001 szeptemberében Luciano Burti: az újonc szezonját teljesítő fiatal pilóta hónapokig lábadozott, és többé nem versenyzett újra nagydíjon.

Retro – Montoya Frank Williamst szidta

A kolumbiai fenegyerek nem politikai korrektségéről volt ismert: miután a Williamstől a McLarenhez távozott, világgá kürtölte, mennyire méltánytalannak érezte, ahogy Frank Williams bánt vele.