Rali

Mikulás Rali: Az idei legjobbját várja magától Csucsu

A szezonzáró futamra készül a Citroen Rally Team Hungary csapata. Mindenki mosolyog, hiszen Lukács Csucsu Kornél egész évben a murvás ralifutamot várta és Tóth Imivel mindketten arra jutottak a teszt után, hogy a Citroen C3 R5 szenzációs futóművével élmény lesz a Veszprém környéki futamon versenyezniük. Sajnos az érvényben lévő szabályzóknak megfelelően ez a verseny nézőktől elzárt, de remélhetőleg az interneten sokan követik majd az élő közvetítéseket és sokan szurkolnak csapatunknak.

WRC: Ogier kezdett a legjobban Monzában

Szokatlan helyszínen, a monzai F1-es pályán avat világbajnokot idén a WRC, a csütörtöki bemelegítésen túl is van a mezőny - a tabella második helyén álló Sebastien Ogier volt a leggyorsabb.

ERC: Újra bajnok Lukjanuk és ifj. Érdi Tibor

A magyar pilóta harmadszor lett a kontinens legjobbja az ERC2-ben, az összetett Európa-bajnoki címet pedig másodszor szerezte meg az orosz Alekszej Lukjanuk - véget ért a Rali-Eb szezonja.

A Toyota ralis múltja, jelene és jövője is bemutatkozik a WRC 9-ben

A 2018-ban konstruktőri, 2019-ben egyéni rali-világbajnoki címet szerző, és a pilóták versenyében a jövő hétvégi 2020-as WRC idényzáró monzai futam előtt is élen álló Toyota érthető módon hangsúlyos szerepet kap a FIA Rali Világbajnokság hivatalos játékában, az idén nyáron megjelent WRC 9-ben.

Vogel Adrienn: Szeretnénk bebizonyítani, hogy van helyünk a férfiak között

A 2020-as rali-Eb utolsó helyszínén, a Kanári-szigeteken zárul az idei versenyszezon Vogel Adriennek és Notheisz Ivettnek. A Roger Racing Team ralipárosa az ERC3-as kategória ötödik helyéről, a női kategóriát vezetve készül az utolsó fordulóra.

Ennyit fejlődtek a ralijátékok 30 év alatt

Az alábbi videó szemléletesen bemutatja, három évtized alatt mekkora mértékben fejlődtek a számítógépes ralijátékok. Vajon mi vár ránk 2050-ben?

Nagy csatában a Német-Adorján duó nyerte a Peugeot Kupát!

A Nyíregyháza Ralival befejeződött az idei, 5 versenyre kiírt Peugeot 208 Rally Cup Hungary kupasorozat. Izgalmasra sikerült a zárófutam, hiszen a RabócsiRingen kezdődő bajnoki forduló rajtdobogóján, még három páros is esélyes volt arra, hogy megnyerje a minden futamon pénzdíjjal kecsegtető sorozatot.

Turánék az összetett második helyre érkeztek

Turán Frici és Bagaméri Laci izgalmas szombatot zárt a Rally Hungary versenyén, ahol a magyar bajnoki futam mellett az európa-bajnoki értékelésben is rajthoz állt a páros a Volkswagen Polo GTI R5 versenyautóval. A Turán Motorsport összeszokott párosa végül a Magyar Bajnokság értékelésében a negyedik helyen zárta a futamot, míg az ERC értékelésben a három legjobb magyar páros között végzett.

Kategóriájuk legjobb magyarjaként zárták a Rally Hungary-t Vogel Adriék

Az ERC3-as kategória ötödik helyezettjeként zárta Vogel Adrienn és navigátora, Notheisz Ivett a rali-Eb magyarországi fordulóját, a Rally Hungary-t. A Roger Racing Team párosa ezzel a kategória legjobb magyar egységeként ért célba a zempléni versenyen.

ERC: Mikkelsen nyerte a Rally Hungaryt

Herczig Norberttől a balszerencse és két defekt vette el az Európa-bajnoki dobogót, de így is ő lett a legjobb magyar - a norvég szupertsztár győzelmét senki sem fenyegette ezen a hétvégén.

ERC: Mikkelsen vezet, magyar dráma

Technikai hiba miatt kiesett a magyar bajnok, saját hibájából pedig a fő kihívója, de pórul járt az Európa-bajnokság fő esélyese is. Hadik András nyerte a hazai értékelést.

Felszabadultan várja a nyíregyházi finálét a HQ Racing

A hétvégi nyíregyházi verseny nem csupán az Európa-bajnokság, de a hazai bajnokság Peugeot 208 Kupájának záró futama is. A HQ Racing fiatal párosa, Hangodi Bendegúz és Patkó Gábor a Vértes Ralin megszerzett győzelmükkel pontegyenlőséggel az élről várják a III. Nyíregyháza Ralit, ettől függetlenül céljuk és taktikájuk nem változott.