2024. október 23. szerda

Rali

Wirtmann negyedik lett a historic Európa-bajnokságon

C csoport második és C3-as kategória első helyet szerzett Wirtmann Ferenc és Barna György a Mecsek Rali historic Eb-n, a magyar bajnokság értékelésében pedig megnyerték a C csoportot.

Kubica nem zárja ki a visszatérést

A három és fél évvel ezelőtt megsérült lengyel pilóta boldog a ralizással, de nem zárja ki annak lehetőségét sem, hogy egy nap visszatérjen az F1-be. A 2008-as Kanadai Nagydíj győztese korábban lehetetlennek tartotta az újabb szerepvállalást, de most eléggé erősnek érzi magát az újabb kalandhoz.

Sólyom Team MSE: Teljes erőbedobással

Idén is eljött az etyeki sprint ideje, egy hét sincs már hátra az október 25-ei EURO-TOOLS Kupáig. A Sólyom Team teljes erőbedobással készül a megmérettetésre. A csapat tagjai tűkön ülnek, és nemcsak a napokat, hanem már az órákat is számolják a futam kezdetéig.

Vizin Korzika helyett a Valais Ralin indul

Gyorsan reagált Vizin László és Zsiros Gábor az Országos Ralibajnokság változó versenynaptárára. Az elmaradt Budapest Rali helyett ugyanis a Waldviertel Rali lesz a magyar bajnokság utolsó futama, amin Zsiros Gábor Turán Frigyesnek fog navigálni. Mivel a páros tervezett futama, a Korzika Rali egy időben van a Waldviertel Ralival, Vizin Laci bácsi döntött: „Akkor a Valais Ralin indulunk.”

Elmaradt a várva várt pécsi szerencse

Négy kanyar volt hátra a Mecsek-rali leghosszabb, orfűi szakaszának céljáig. Turán Frigyes és Zsiros Gábor jó tempóban haladt, amikor abban az ominózus jobb kanyarban a Peugeot 208 T16 R5 megcsúszott egy sárfolton…

Nitró: Életem legrövidebb ralija

Rendkívül balszerencsésen alakult a 48. Mecsek Rali Nyitray Béla (Nitró) számára, hiszen a Rali2-ben induló korábbi kétszeres gyorsasági autós magyar bajnoknak ezúttal már az első gyorsasági megálljt parancsolt a technika ördöge.

Herczig tarolt a Mecsek Rali második napján

A Mecsek Rali pénteki első napja még kisebb meglepetéssel zárult, hiszen Ollé Sándor állt az élen három gyorsasági után, a szombati záró napon viszont érvényesült a papírforma: előbb a bajnoki éllovas Kazár Miklós állt az élre, majd Herczig Norbert is beindult, és onnantól mindent vitt.

Turán Frici: Az a fránya gumiválasztás!

Rövid nap volt, de velős. A Mecsek-rali pénteki programjában három gyorsasági szakasz szerepelt, a két reptéri gyorsasági „szendvicsében” egy Árpádtető, amivel semmi gond nem lett volna, ha a második szakasz előtt nem szakad le az ég. De úgy, hogy ilyen esőt mostanában nem láttak errefelé.

Mecsek Rali: Ollé az élen az első nap végén

A 48. Mecsek Rali pénteki nyitónapját az Ollé Sándor – Tóth Zsolt versenyzőpáros zárta az élen, 2,7 másodperccel megelőzve a bajnoki éllovas Kazár Miklós – Szőke Tamás egységet. A 3. helytől lefelé tizedmásodperces különbségekkel követik egymást a többiek.

AS Rallyesport Europe: Egyszer már sikerült

Bizakodva várja az Országos Bajnokság ötödik futamát az AS Rallyesport Europe versenyzőpárosa, Ollé Sándor és Tóth Zsolt, habár nem a Mecsek Ralin, de a Baranya-Kupa keretein belül már sikerült abszolút győzelmet aratniuk ezeken a pályákkal a Ford Fiesta S2000-rel.

Herczig 17. alkalommal vág neki a Mecsek lankáinak

Egy hosszabb kényszerpihenő után a Magyar Országos Rallye Bajnokság mezőnye ismét rajthoz állhat az egyik legpatinásabb nemzeti futamon, a Mecsekben.

Kazár-Szőke: Mégsem ez az utolsó tánc

Kazár Miki és Szőke Tomi úgy készült, hogy Pécsett föltehetik a koronát az idei esztendő teljesítményére. Aztán nem sokkal a rajt előtt kiderült, hogy novemberben a Waldvierter Rally lesz a szezonzáró, az RSB így pótolja az október elején elmaradt Budapest Ralit.