Rali

Kiállítva: Ezért nem lesz ERC a Rally Hungary

Három éve után búcsút inthettünk az ERC mezőnyének. Hogy jutottunk idáig? Az Autósport és Formula Magazin összefoglalja azokat az eseményeket, amelyek a jelenlegi helyzethez vezettek.

Sikeres évet tudhat maga mögött a Peugeot 208 Rally4

2021-ben a 208 Rally4 Európában és Latin-Amerikában mindenfajta terepen rajthoz állt és nyert. Amellett, hogy számos országban sikeresen versenyzett, a Peugeot Sport Customer Racing bestsellere a különböző típusú versenyzők körében egyformán népszerűnek bizonyult, legyen szó feltörekvő tehetségekről vagy nem hivatásos versenyzőkről.

Ogier-defekt után Loeb-siker a Montén

A balszerencse elvette a Monte-Carlo Rali győzelmét Sebastien Ogier-től, odaadta viszont Sebastien Loebnek, aki 47 évesen nyerte meg nyolcadszor is a legendás WRC-futamot.

WRC: Loeb trükközött, de Ogier fordított az utolsó nap előtt

A kilencszeres világbajnok mindent megpróbált, de végül nyolcszoros győztes kollégája húzta be a Monte-Carlo Rali szombati napját, így döntőnek tűnő előnybe került az utolsó szakaszok előtt.

Legendák harca: Loeb vezet Ogier előtt a Montén

A két, már visszavonult klasszis csap össze a szezon első WRC-futamának győzelméért - Evans magabiztosan harmadik, a Hyundaiok javulnak, Greensmith pedig szakaszt nyert.

Ogier és Loeb a Monte élén

A két visszavonult legenda kezdett a legjobban az új WRC-éra első futamán, a Monte-Carlo Ralin - van, aki szenved a hibridekkel, a Hyundai első napja nem alakult jól, a Ford viszont erősnek tűnik.

Jön a villamosított WRC-k első futama

Az M-Sport Ford World Rally Team első alkalommal villantotta meg a motorsport-rajongók előtt a 2022-es Rali Világbajnokságon (WRC) induló M‑Sport Ford Puma Hybrid Rally1 versenygép új fényezését.

Vincze Ferenc sem számított ilyen jó eredményre

A Szilveszter Ralit negyedszer is megnyerő pilóta maga sem várta, hogy ennyire jól sikerül majd a visszatérés - 2022-re az Európa-bajnoki szereplés is szóba került, de még semmi sem biztos.

Vincze Ferenc nyerte a Szilveszter Ralit

A Hungaroringen rendezték az évet lezáró, tét nélküli futamot - az egy év kihagyás után visszatérő Vincze Ferenc hat szakaszból négyet is megnyert, így összetettben is ő zárt az élen.

Verrasztó Dávid is indul a Szilveszter Ralin

December 28-a és 29-e között a XXIII. Szilveszter Ralit, a viadalon pedig világsztár induló is lesz, mégpedig a vegyesúszó klasszis Verrasztó Dávid személyében, aki egy Skoda Octaviával teljesíti majd valamennyi szakaszt. Persze nem lesz egyedül, hiszen párja, az MTVA sportriportere, a 2019-ben éppen ezzel az autóval célba ért B. Németh Péter lesz. Mindketten megígérték, odateszik magukat, de mindenképpen balesetmentesen szeretnék teljesíteni az 56 kilométeres össztávot.

Két évvel ezelőtti nyomvonal a Szilveszter Ralin

Komoly egészségügyi korlátozások mellett – védettségi igazolvány, távolságtartás, fedett helyen kötelező maszkviselés – rendezik meg december 28-a és 29-e között a XXIII. Szilveszter Ralit. A verseny össztávja 56 kilométer lesz, és az új szabályozás alapján mindkét nap reggel 9:00-kor indul majd az első szakasz.

Gyász: Elhunyt Latyak

Autóbalesetben vesztette életét a magyar raliversenyző, Kelő-Gere László. Nyugodjon békében!