2024. október 19. szombat

Rali

Kazár Miklós: Visszavettük a sorstól, amit elvett

Úgy tűnik, 2015-ben egy zavartalan futamot sem képes végigcsinálni Kazár Miklós. A hétvégi Veszprém Ralin előbb időbüntetést kapott, majd egy baleset miatt veszített rengeteg időt, ám a harmadik gyorstól kezdve minden egyes másodpercért megküzdve jött előre, és szakaszt is nyerve végül a harmadik helyen zárt.

Meeke-nek rezeg a léc a Citroennél

Kris Meeke ugyan megtörte a Volkswagen sikereit Argentínában, és győzelemre vezette a Citroen WRC-jét, ennek ellenére a kiesései és bukásai miatt megeshet, hogy 2016-ra veszélybe kerül pozíciója a franciáknál...

Mit hoz Robert Kubica jövője?

Az ex-F1-es versenyző lengyel nem akar olyan helyzete kerülni, mint év elején, amikor haptákban kellett döntenie szezonjáról - egyébként nem zárja ki azt sem, hogy visszatér a pályaversenyzéshez.

Klausz hazai környezetben is győzni tudott

Hibamentesen teljesítette a 22. Veszprém Rallyet a Klausz Kristóf-Kecskeméti Balázs duó. A Renault Clio R3-mal versenyző páros technikai gondok nélkül, folyamatosan gyorsulva abszolválta a kijelölt távot az ORB mezőnyében, ami a leintéskor az 5-ös kategóriában és a kétkerék-meghajtásúak között is győzelmet jelentett.

Matics biztosra ment Veszprémben

A 3. géposztály második helyét szerezte meg Matics Mihály és Zejda Viki a Veszprém Ralin, az Országos Ralibajnokság ötödik futamán, valamint az erőgyorsaságin is a második helyen végeztek, így összesen tíz pontot gyűjtöttek.

Neuville nem érti: Egy különleges bukás története

Thierry Neuville azt állítja, fogalma sincs, miért borult fel a Lengyel Rally utolsó előtti szakaszán autójával.

Veszprém Rali: A Skoda Fabia R5 jött, látott és győzött...

A Magyar Országos Rallye Bajnokság idei 5. futamát óriási várakozások előzték meg. A 22. Veszprém Rallye-ra – igaz, hogy csupán egy futam erejéig, de - többszörös bajnokok szálltak vissza a „ringbe”azért, hogy terveik szerint egy kicsit megbolygassák a mezőny állását.

Veszprém Rali: Krózser nehéz, de sikeres versenye

Az abszolút hatodik helyet szerezte meg Krózser Menyhért és Buchholz János, Mitsubishi Lancer Evo IX R4-essel a Veszprém Ralin, az Országos Ralibajnokság ötödik futamán.

Brutális WRC-k érkezhetnek 2017-től

A Rali vb promótere szerint feláll a szőr a hátunkon a 2017-ben bemutatkozó WRC-ket látva, 3 mm-rel nagyobb szűkítő, 380 lóerős motor és sokkal agresszívabb külső jellemezheti a harmadik generációs World Rally Car-okat.

Második helyen zárták a Veszprém Ralit Turán Friciék

Turán Frigyesnek és Zsiros Gábornak ezentúl akár a kabalafutama is lehet a Veszprém Rali, ugyanis a tavalyi sikeres verseny után most újra dobogóra állhatott a Turán Motorsport párosa. Friciék második helyen végeztek a Ford Fiesta R5-tel.

Veszprémben megkezdődik a második félidő!

Az MR Racing SE hat párossal képviselteti magát a hétvégén megrendezésre kerülő 22. Veszprém Rallye-n. A Csapat mind a hat egysége részt vett a csütörtöki hivatalos teszten, pénteken pedig a pályabejárással folytatódik a program a szombati éles rajtot megelőzően.

Jövőre versenyképes lesz a Hyundai R5-öse

A következő szezon közepére lesz versenykész a Hyundai R5-ös specifikációjú autója. Az i20 tesztelése még ebben az évben megkezdődik várhatóan.