2024. október 18. péntek

Rali

Szabályalkotás előtt a Motorsport Világtanács

A Motorsport Világtanács szeptember 30-án tartja soron következő ülését, ami után közzéteszik a rali világbajnokság jövő évi versenynaptárát. Nem ez lesz azonban a ralisportot érintő egyetlen téma...

Botka: Megnyertük, de elvették a győzelmünket

Megnyerte a Ciprus Ralit az ERC2 kategóriában a Botka Dávid Szeles Péter kettős. A Botka Rally Team párosa a leggyorsabb volt az egész versenyen, hatalmas tömeg ünnepelte a Larnaca tengerparti sétányán felállított célceremónián a győzelmüket. Aztán jött a feketeleves, a verseny végén két perc büntetést kapott a csapat, így csak a második helyért járó pontokat adhatták hozzá a bajnoki tabellán a páros neve mellé.

Egy lépéssel közelebb az Eb címhez Kajetanowicz és Botka

A Ciprus Rali befejező napján négyfajta szakasz szerepelt a programban, ezek rajtjához kétszer kellett odaállni a párosoknak, akik összesen 95 versenykilométert teljesítettek.

Érdi Rallye Team: Újabb kiesés a murván

Idei harmadik ERC-s megmérettetésére készült az ifj. Érdi-Patkó kettős, a bajnokság immár 8. futamán, a Cyprus Rally-n. Az írországi kiesés után Belgiumból már kategória győzelemmel tértek haza, ami jelentősen megnövelte a bajnoki pontjaik számát, és bíztak benne, hogy Ciprusról is jó élményekkel térhetnek haza.

Érdi Rallye Team: Kategória negyedik hely a kvalifikáción

Kedden hivatalosan is megkezdte a felkészülést a ciprusi versenyre az ifj. Érdi – Patkó kettős, a rendező szervezésében ugyanis részt vett egy hivatalos teszten. A teszt során bebizonyosodott, hogy a ciprusi csapattól bérelt autó maximálisan jól működik és Érdiék ízelítőt kaptak abból, hogyan is viselkedik az autó murva gumikkal az aszfalton.

Latvala balesete megakasztotta a VW korzikai felkészülését

A Volkswagen Motorsport a Korzika Rali előtti teszt rövid úton történő befejezésére kényszerült, miután Jari-Matti Latvala csúnyán összetörte a Polo WRC-t a felkészülés elején.

Tiszák a Micut kipipálta a bakancslistán

Az elmúlt hétvégén, Kiskunlacházán már megint egy újabb típusból vigyorgott kifelé a Prígyeni Tiszák Péter – Apkó Andris kettős. Úgy néz ki, hogy a srácok nem szeretnék egy bizonyos márka mellett letenni a voksot. Lehet, hogy van egy bakancslistájuk?

Az Audi sikereire tör a Volkswagen

A Volkswagen versenyre akar kelni a konszerntárs Audi Le Mans-i 24 órás versenyen elért sikereivel, a Citroen rali világbajnoki dominanciáját pedig el is akarja homályosítani.

Újabb kihívás előtt az ifj. Érdi – Patkó páros

Idei harmadik ERC-s megmérettetésére készül az ifj. Érdi-Patkó-Mitsubishi trió, szeptember utolsó hétvégéjén kerül ugyanis megrendezésre a bajnokság soron következő, immár 8. futama, a Cyprus Rally. Az írországi, valamint a belga szereplés után Cipruson újra versenybe száll a magyar páros, hogy tovább gyarapítsa bajnoki pontjait.

Solberg előtt tiszteleg a Brit Rali

A verseny négyszeres győztese, Petter Solberg előtt fog tisztelegni a rali világbajnoki szezon zárófordulójaként novemberben megrendezésre kerülő Brit Rali, miután a norvég pilóta tíz éve győzött utoljára a wales-i viadalon.

Demoralizáló Volkswagen fölény a rali-világbajnokságon

Harminchat versenyből harmincegy győzelem, 86 százalékos arány, ez a Volkswagen Motorsport rali-világbajnoki mérlege az alakulat 2013-as csatlakozása óta.

Grönholm a 2017-es Volkswagen Polo R WRC-ről

A Volkswagen augusztus végén megkezdte a tesztelést a 2017-es specifikációjú Volkswagen Polo R WRC első verziójával, a kocsi volánjánál Marcus Grönholm kétszeres rali világbajnok foglalt helyet.