Penske

Penske 1-2-3-4 a szezonzáró időmérőjén

Az összetett pontversenyt vezető Simon Pagenaud elsőségével ért véget a Verizon IndyCar Series 2016-os szezonjának utolsó kvalifikációja a kaliforniai Sonoma Raceway-en.

Retro - Amerikai-brit győzelem Lauda és a Ferrari nélkül

1976 nyarán rendesen felpörögtek az események az F1-ben: Niki Lauda nürburgringi balesete után a Ferrari két futamtól távol maradt, így arany esély került James Hunt kezébe, de még dobogóra sem tudott állni az Osztrák Nagydíjon - helyette egy amerikai csapat parádézott.

IndyCar: Kettős Penske-diadal és balesetek Torontóban

Hiába vezetett a verseny nagy részében Scott Dixon, Will Power megállíthatatlan: a szezont balszerencsésen kezdő ausztrál az utóbbi négy versenyből hármat nyert és második a bajnokságban.

Megszületett a Penske történetének 500. pole-ja

A bajnoki tabella éllovasa, Simon Pagenaud Iowában újabb rajtelsőséget szerzett, ezzel pedig egy igencsak fontos mérföldkőhöz juttatta csapatát. A Chevrolet komoly előnyben a Hondával szemben.

IndyCar: Meglepetések, büntetések és önmagukon felülkerekedő versenyzők

Kilenc év után először lépett pályára az amerikai open-wheel szakág csúcskategóriája a Wisconsin állambeli Elkhart Lake-en fekvő, legendás roadon, ahol Will Power kezdheti élről a Kohler Grand Prix-t.

IndyCar: Pagenaud megállíthatatlan, Indianapolist is behúzta

A francia pilóta zsinórban harmadik győzelmét szerezte a 2016-os szezonban Helio Castroneves és James Hinchcliffe előtt, így továbbra is toronymagasan vezeti a széria tabelláját.

IndyCar: Pagenaud ismételni tudott Barberben

A Penske pilótája eddig nagyon komoly teljesítményt nyújt: két második helye után győzni tudott Long Beachen, amihez Alabamában hozzátette idei második diadalát.

IndyCar: Vitatott Penske-győzelem Long Beachen

Simon Pagenaud és Scott Dixon a Long Beach-i futamok legszorosabb befutóját produkálta, de a francia pilóta egy erősen kérdéses - mi több, szabálysértő - manőver után tudta csak maga mögé utasítani riválisát - győzelmével viszont tovább növelte előnyét a bajnokságban.

IndyCar: Dixon nyert a Penskék defektjei után

A címvédő Ganassi-pilótának nem volt ellenfele az IndyCar idei második versenyén Phoenixben - a győzelemre esélyes Penske-autók, Helio Catroneves és Juan Pablo Montoya gumihibák áldozatai lettek.

IndyCar: Penske-henger az év első időmérőjén

Will Power elsőségével ért véget a 2016-os évad első kvalifikációja St. Petersburgban: az ausztrál versenyző mögött három csapattársa következett a sorban, megelőzve a címvédő Scott Dixont.

Lehetne Haas-Penske csata az F1-ben?

Roger Penske évtizedekkel ezelőtt versenyzőként és csapatvezetőként is belekóstolt már a Formula-1-be, és máig ők a sport utolsó amerikai győztes alakulata, akiknek Gene Haas a nyomdokaiba lépne.

Megállíthatatlan a Penske az időmérőkön

Simon Pagenaud második IndyCar-pole-ját zsebelte be Fontanában, Helio Castroneves előtt, a harmadik helyre meglepetésre Marco Andretti állította Dallara-Hondáját.