PaulRicard

Korábbi otthonába tér vissza a Francia GP

Vannak országok, ahol egy, legfeljebb két versenypálya évtizedeken át otthont biztosít a nemzeti nagydíj számára, más F1-es futamok viszont igazi vándormadárnak nevezhetők – a francia utóbbiak közé tartozik.

Bianchi emlékére tér vissza a Francia Nagydíj

Egy hétfői párizsi sajtótájékoztatón hivatalosan megerősítették azt a pár napja ismert feltételezést, miszerint 2018-tól a Paul Ricard versenypályán visszatér az F1-es naptárba a Francia Nagydíj.

2018-ban újra Francia Nagydíjat tarthatnak

Az F1-es sajtóban megjelent hírek szerint futamrendezésre készül a Paul Ricard versenypálya: összehívtak egy sajtótájékoztatót, melyen bemutatják az utoljára 2008-ban megtartott nagydíj terveit.

Szokatlan dolog történik ma Franciaországban

A csapatokra nagy rohanás vár a héten, hiszen Kanadából kell áttenniük a székhelyüket Azerbajdzsánba, de egy istállónak így is maradt ideje arra, hogy lebonyolítson egy kétnapos tesztet.

Méltán Elfeledve – Kings for a day

Bár mai csapatunk olyasmit tett, mint senki más a sorozat szereplői közül, hiszen második helyet szereztek egy futamon, az összteljesítmény mégis a Méltán Elfeledett istállók közé sorolja őket.

Zengő Motorsport: Őszintén, megérte?

A magyar csapat sajnos nem tudott egy autót sem indítani a WTCC Paul Ricard-i szezonnyitóján, de a rajongók végre megérthetik, mi is történt a Zengőnél az elmúlt napokban.

Bemutatkozott a WTCC új csapatidőfutama

A Paul Ricard pályán tartott szezonnyitó egyik különlegessége a MAC3 volt, ahol a gyártók mérkőztek egymással három-három versenyzővel. A Citroen épphogy legyőzte a Ladát.

WTCC: Egy Honda a Citroenek közt az időmérőn

Monteiro tudott beékelődni Lopez és Muller közé a kvalifikáción, a Q2-ben kieső Michelisz Norbert a 7. helyezést szerezte meg. A Zengő Motorsport várhatóan a hétvége során utoljára lépett pályára.

Meglepetés: Volvo az élen a szabadedzésen

A kevésbé fordulatos 2. tréning legjobb körét Thed Björk teljesítette a Paul Ricardon. A Honda a MAC3 időfutamra gyakorolt, a Zengő Motorsport pedig tovább folytatta a körök szorgalmas gyűjtögetését.

Honda-elsőség, Zengő a pályán az 1. edzésen

Számos különböző versenyző – köztük Michelisz Norbert – állt az élen a WTCC szombati első szabadedzésén, melyet végül Monteiro nyert Lopez előtt. Michelisz negyedikként zárt, a Zengő Motorsport pedig megtette idei első három körét Ficza Ferenccel.

Hivatalos: Egyetlen Zengő-autó indul szombaton

Hamar beigazolódott a Zengő Motorsporttal kapcsolatos legfrissebb pletyka: a csapat nem áll rajthoz vasárnap, de Ficza Ferenc részt vesz a szombati időmérőn és edzéseken.

WTCC teszt: Lopez az élen, a Zengőnek nyoma sincs

A Paul Ricardon a pénteki félórás teszttel a WTCC mezőnye hivatalosan is megkezdte a 2016-os szezont. Az élen továbbra is a Citroenek, Michelisz Norbert a harmadik, a másik két magyar versenyzőt azonban nem láthattuk körözni.