WTCC

Honda-elsőség, Zengő a pályán az 1. edzésen

Számos különböző versenyző – köztük Michelisz Norbert – állt az élen a WTCC szombati első szabadedzésén, melyet végül Monteiro nyert Lopez előtt. Michelisz negyedikként zárt, a Zengő Motorsport pedig megtette idei első három körét Ficza Ferenccel.

Az eső nélkül, de nedves pályán zajló első szombati szabadedzésen záporoztak a nevek a vezető pozícióban: Rob Huff, Michelisz Norbert, Gabriele Tarquini, Jose Maria Lopez, de még a volvós Fredrik Ekblom is állt ebben a pozícióban. Végül az utolsó pillanatokban Tiago Monteirónak jutott a legjobb idő, aki 1:42.565-ös körével zárta élen az első hivatalos szabadedzést.

Monteiro a címvédő Lopezt szorította a második pozícióba, míg a harmadik szintén egy Citroen lett, meglepetésre azonban az ötös legkevésbé várt tagja, Gregoire Demoustier a Loeb-féle autóval. Michelisz végül a negyedik helyen zárt, alig két tizeddel elmaradva Tarquini és Huff előtt.

Tegnap kiderült, hogy bár a Zengő Motorsport két versenyzőjével, Ficza Ferenccel és Nagy Dániellel megérkezett Franciaországba, komoly gondok vannak a csapat körül, az alakulat két Honda Civicje motor nélkül maradt a szezonnyitóra. A Honda végül kölcsönadott egy erőforrást a csapatnak, hogy az egyetlen autóval részt vehessen a szombati programon – csak ma, vasárnap a Zengő nem fog rajthoz állni. Ficza Ferenc három kört tett meg a csapat működő autójával az első edzésen.

Az eredményekre tekintve nem a Zengő az egyetlen alakulat, amelynek nehézségei vannak. René Münnich sem tudott érdemi köridőt megfutni Chevrolet-val, márkatársa, Tom Coronel pedig a pályára sem lépett a tréningen.

A második edzés 11:45-kor indul, 14:00-tól pedig a túraautó-világbajnokság időmérője következik.