WTCC

WTCC: Egy Honda a Citroenek közt az időmérőn

Monteiro tudott beékelődni Lopez és Muller közé a kvalifikáción, a Q2-ben kieső Michelisz Norbert a 7. helyezést szerezte meg. A Zengő Motorsport várhatóan a hétvége során utoljára lépett pályára.

A túraautó-világbajnokság első idei kvalifikációja a 20 perces Q1-gyel vette kezdetét a Paul Ricard pályán. Az első iramban a második szabadedzést is megnyerő Thed Björk futotta meg a legjobb kört, a hétvége első 1:30 alatti körét megfutva. Nem sokkal később Nick Catsburg és Gabriele Tarquini révén 1-2-be került a Lada. Az orosz autók rövid királyságát a címvédő bajnok Jose Maria Lopez döntötte meg, akinek Citroenje 80 kilogramm plusz súllyal vesz részt a hétvégén.

Lopez 1:29.3-as köre a Q1 első helyét érte Catsburg, Muller, Monteiro és Björk előtt. Michelisz Norbert tartogatott néhány izgalmat a nézők számára: a leintés pillanatában még a 13. helyen állt, majd feljött az utolsó továbbjutó, 12. pozícióba, ám tette ezt úgy, hogy négy kerékkel elhagyta a pályát az utolsó kanyarban. Kétségesnek tűnt, nem veszik-e el tőle a körét, de végül továbbjutott, Tom Chilton kárára.

Az edzésen 8 tesztkört teljesített az élmezőnynél 15 másodperccel lassabb Ficza Ferenc, aki a Honda által kölcsönadott motornak köszönhetően vihette pályára a problémákkal küzdő Zengő Motorsport egyik autóját. Számára ez volt az utolsó szereplés a hétvége folyamán, a csapat nem vesz részt a holnapi futamokon.

A Q2-ben a Citroen kisajátította az első két pozíciót Muller és Lopez sorrendjében, Tiago Monteiro, Tom Coronel és Nick Catsburg társaságában kerültek be az egykörös Q3-ba. Michelisz Norbert nem tudott javulni, és a 7. pozícióban zárta a középső etapot, amely a nyitófutamon a fordított rajtrács értelmében a 4. helyet jelenti. Erre a versenyre a pole-pozíciót a 10. helyen záró csapattárs, Rob Huff szerezte meg. A Q2 vesztese Gabriele Tarquini volt, aki körét elrontva 12. helyen végzett.

A Q3-as etap két sikertelen próbálkozással kezdődött: Nick Catsburg hajtott ki időben a bokszból, Tom Coronelnek pedig gyorskörén adódott fékproblémája. Tiago Monteiro 1:29.213-as időt teljesített, amivel megdöntötte a Q2 rekordját, Jose Maria Lopez azonban, aki az első szektorban még hajszállal elmaradt Monteirótól, 263 ezreddel megverte a portugált. Az utoljára pályára lépő Yvan Muller már az első szektorban 2 tizeddel jobb időt autózott, mint csapattársa, a második szektorban azonban egy hiba miatt 1 tizedes hátrányba került. Ez tovább nőtt az utolsó szektorban, így Lopez megőrizhette a pole-pozíciót, Muller pedig Monteirót sem előzte meg.

A rajtrács első három sora tehát a címvédő Lopez, Monteiro, Muller, Coronel, Catsburg és Björk sorrendben fog felállni a holnap délutáni főversenyen.