Nemzetközi

Laller küzdelmes napjai az Albán Ralin!

Robog az Albán Rali, vele együtt pedig Horváth Lajos is teszi a dolgát. A három napja zajló terepviadalon szinte már mindennel találkozott a jövő évi Dakarra készülő pilóta. Az elmúlt napok összegzése következik!

Megállíthatatlan a Lexus versenygépe?

A Nemzetközi GT Open bajnokság múlt hétvégi, Spa-Francochampsban rendezett belgiumi futamán az Emil Frey Lexus Racing és a szintén Lexus RC F GT3-mal versenyző Farnbacher Racing csapata is megszerezte második győzelmét a szezonban, előbbi szombaton, utóbbi vasárnap állhatott fel a dobogó legfelső fokára, így autógyártóként a Lexus immár négy futamgyőzelemmel dicsekedhet a 2017-es Nemzetközi GT Open szezonban.

Györfi Alen duplázott Poznanban!

Bombaformában kezdte a 2017-es szezont Györfi Alen új kategóriájában, a Supersport 600-ban. A 220 Volt H-Moto Team korábbi Európa-bajnoka ugyanis azt követően, hogy a német nemzeti bajnokság, az IDM nürburgringi szezonnyitóján dobogóra állhatott, megnyerte mindkét futamot az elmúlt hétvégén az Alpok-Adria sorozat 2017-es első, poznani versenyhétvégéjén.

Ezpeleta nem engedné máshol versenyezni a MotoGP-seket

A MotoGP első számú embere, Carmelo Ezpeleta meglepődött azon, hogy a Forma-1 jelenlegi vezetői elengedték Fernando Alonsót az Indy 500-ra. Elmondása szerint a motorosok szezon közben nem tudnának ilyen könnyen átnyergelni egy másik szériába.

Kiss Norbi Misanóban is dobogóra állna

A 2017-es kamion Európa-bajnokság ezen a hétvégén olasz földön, az egyik legkomolyabb MotoGP-s szentélyben, a Misano World Circuit Marco Simoncellin folytatódik, Rimini mellett, az Adriai-tengertől pár kilométerre.

Győrfi Alen dobogóra állna Poznanban

A német nemzeti bajnokság, az IDM szezonnyitóján remekül mutatkozott be a Supersport kategóriában Györfi Alen. A csapat korábbi Európa-bajnoka ugyanis dobogóra állhatott a Nürburgringen, így ragyogóan kezdte idei szereplését. Hasonló folytatásban bízik Alen, ugyanis a hétvégén tesztjelleggel rajthoz áll az Alpok-Adria sorozat 2017-es első versenyén, és ha már ott lesz Poznanban, akkor mindenképpen szeretne maradandót alkotni.

H-Moto Team: Újabb pontszerzés a cél!

A 220 Volt H-Moto Team két ifjú motorosa, Kakuszi Ádám és Somosi Alexander a hétvégén folytatja szereplését az egyik legerősebb nemzetközi utánpótlás sorozatban, a német ADAC Junior Cup-ban.

IDM: Dobogón nyitott a magyar Európa-bajnok

A hétvégén a német nemzeti bajnokság, az IDM szezonnyitóját rendezték a Nürburgringen: a 220 Volt H-Moto Team korábbi Európa-bajnoka, Györfi Alen pályafutása első Supersport futamán azonnal a dobogóra tudott állni, amivel nagyon fontos pontokhoz jutott az összetettben.

Nem vetik be versenyen a „pörölycápát”

A szurkolók jelentős részét sokkolta a bolognai gyártó a katari teszten, amikor előállt az egész mezőny legradikálisabb burkolat-kialakításával. A sportigazgató szerint azonban az újítás nem vált be, így nagydíjhétvégén biztosan nem láthatjuk.

A szárnyak betiltása érzékenyen érintette a Ducatit

A Ducati sportigazgatója szerint sokkal érzékenyebben érintette a csapatot a szárnyak betiltása, mint ahogy az a tavalyi valenciai teszten tűnt. A munka Lorenzóval viszont nagyon simán zajlott, még a nehéz helyzetekben is.

2018-ban is megmaradhat a Ducati létszámfölénye

A Ducati sportigazgatója szerint semmi akadálya nincs annak, hogy jövőre is nyolc Ducati álljon rajthoz a MotoGP-ben. Az Avintia után az Asparral is sikerült megegyezni, a pramacosokkal pedig már csak a részletek megtárgyalása van hátra.

Először indul magyar a Formula Driftben

György Szilveszter, a HELL Racing Team a 2015-ös King of Touge Európa Bajnok drift pilótája idén a világbajnoki sorozatban méretteti meg magát az Egyesült Államokban.