2024. október 11. péntek

Nemzetközi

Besenyei Péter: Tovább küzdünk

Idei utolsó futamához érkezik a Red Bull Air Race, a világbajnoki cím sorsa a hétvégén Ausztriában dől el. Küzdelmes év áll Besenyei Péter mögött, aki a mezőnyben egyedüliként egy új fejlesztésű magyar géppel versenyzik.

Ogier a világbajnok, ha...

Eldől a hétvégén Spanyolországban, vagy a brit futamra marad a szuperdöntő szerep? Sebastien Ogier természetesen már most eldöntené a kérdést, Jari-Matti Latvala pedig szeretné ezt megakadályozni.

Sepangban folytatódhat a második helyért zajló csata

Továbbra sincs megállás a gyorsasági motoros világbajnokság szereplői számára: a hétvégén következik a három futamból álló tengerentúli turné utolsó felvonása, amelynek a malajziai Sepang ad majd otthont.

Versenysorozatot indít az Audi az új TT főszereplésével

Sikeres motorsport-világába kínál belépőt a négykarikás márka az Audi TT* számára rendezett önálló versenysorozattal: Az Audi Sport TT Cup futamait a 2015-ös szezontól a DTM keretében rendezik majd. Ezzel az Audi az Audi R8 LMS Cup sikeres ázsiai bevezetése után jövő évtől már Németországban is kínál majd márkakupát.

Büntetőpontok Phillip Island után

Igen kaotikus futamot láthattunk Phillip Islanden. Nem kevesebb, mint kilenc versenyző volt kénytelen idő előtt feladni a versenyt. A balesetek közül volt viszont kettő, aminek következtében egy-egy vétlen versenyző is nullázott, valamint egy sárgazászlós előzés is történt, a versenyigazgatóság pedig nem felejtette el kiosztani ezért a „jutalompontokat”.

Jövőre a Hungaroringre is ellátogathat a Kamion-Eb mezőnye

Az FIA ma nyilvánosságra hozta a Kamion Európa-bajnokság 2015-ös kalendáriumának tervezetét, amelyben a magyar szurkolók nagy örömére a Hungaroring is helyet kapott.

Kis Viktória kategóriája 3. helyéről várhatja a szombati versenyek rajtját

Kis Viktória a hétvégén a Losail Ázsia Bajnokság 2014/2015-ös szezonjának első fordulóján áll rajthoz Katarban. A magyar H-Moto Team hölgyversenyzője a pénteki időmérő edzésen a 3. helyen végzett kategóriájában, így innen várhatja a szombat esti versenyek rajtját, amelyen izgalmas csatára számít a legjobb pozíciókért.

Phillip Island: Marquezé a pole, Crutchlow és Lorenzo az első sorban

Marc Marquez szerezte meg a pole pozíciót Phillip Islanden, egy igen érdekes időmérőn. A Q1 végén az eső is ráijesztett a mezőnyre, a komoly zuhé viszont elmaradt, az izgalmak viszont nem. Az első sorban ismét ott lesz egy Ducati, ezúttal Cal Crutchlow. A szabadedzések legjobbja, Jorge Lorenzo szerezte meg a harmadik rajtkockát.

Továbbra is Lorenzo diktálja a tempót Ausztráliában

A pénteki naphoz hasonlóan szombat délelőtt is Jorge Lorenzo volt a leggyorsabb az Ausztrál Nagydíjon. Mögötte Marc Marquez végzett a második, az edzés felénél bukó Andrea Iannone pedig a harmadik pozícióban, megelőzve Valentino Rossit. Némi meglepetésre a repsolos Dani Pedrosa az összesített tabellán nem fért be a top10-be, így már a Q1-ben is jelenése lesz.

Phillip Island - 2. szabadedzés: Lorenzo hibája ellenére is az élen zárt

Jorge Lorenzo bizonyult a második szabadedzés (és egyben a nap) legjobbjának a királykategóriában. Bár az edzés végén elesett, senki nem tudta letaszítani az élről. A második helyen Marc Marquez végzett, Andrea Iannone pedig a harmadikon. A hibák száma itt is szokatlanul nagy volt.

Phillip Island - 1. szabadedzés: Espargaro volt a leggyorsabb Lorenzo és Iannone előtt

Némi meglepetésre az Open kategóriát domináló Aleix Espargaro nyerte a legnagyobb géposztály első szabadedzését az Ausztrál Nagydíjon. Mögötte Jorge Lorenzo végzett a második helyen a Yamahával, míg a képzeletbeli dobogó alsó fokát a ducatis Andrea Iannone szerezte meg, megelőzve Valentino Rossit, Marc Marquezt és Andrea Doviziosót.

Rossi: Aggódom a második helyért, mert Jorge nagyon gyors

A Yamaha egymást követő három futamgyőzelem után érkezik Phillip Islandre, ahol versenyzőik, Valentino Rossi és Jorge Lorenzo tovább folytathatják a világbajnoki összetett második helyéért zajló csatájukat, amelynek mellettük egyébként Dani Pedrosa is részese. A pozíciót jelenleg elfoglaló olasz azonban főként saját spanyol csapattársától tart.