2024. október 9. szerda

Nemzetközi

A harmadik tréningen Rossi visszaszerezte az elsőséget

A mai nap első királykategóriás edzését Valentino Rossi nyerte. Mögötte csapattársa, Jorge Lorenzo végzett a második helyen, míg a képzeletbeli dobogó alsó fokát Andrea Iannone szerezte meg. Folytatás 13:30-kor a negyedik szabadedzéssel.

Mikkelsen hosszabbított a Volkswagennel

Andreas Mikkelsent még jó sokáig láthatjuk Volkswagen színekben - a csapat harmadik Polo WRC-jével rajthoz álló norvég versenyzőt és navigátorát, Ola Floene-t ugyanis több évre magához láncolta a kétszeres világbajnok márka.

Assen: Pedrosa körrekorddal vezette kettős sikerre a Repsolt

Dani Pedrosa bizonyult a leggyorsabbnak a királykategória csütörtök délutáni szabadedzésén Hollandiában: a Repsol Honda pilótája 12 ezreddel Marc Marquez tavalyi pályacsúcsát is felülmúlta. A csapattárs lett a második, megelőzve a délelőtti legjobb Valentino Rossit, míg az előző négy versenyt megnyerő Jorge Lorenzo a hatodik helyen zárt.

Assen: Rossi volt a leggyorsabb az eséssel indító Marquez előtt

Valentino Rossi az utolsó percekben előrelépve megnyerte a legnagyobb géposztály első szabadedzését Assenben. Az összetettben egyetlen ponttal vezető yamahás mögött a tréninget egy bukással kezdő Marc Marquez lett a második, megelőzve saját csapattársát, Dani Pedrosát, valamint a zsinórban ötödik győzelmére készülő Jorge Lorenzót.

Borkovic nyilatkozik a hétvégi ETCC futamról

Dusan Borkovic 17 pontot szerzett az ETCC szlovákiai hétvégéjén, az első futamban elért harmadik és a második futamban szerzett első helyének köszönhetően, ami azt jelenti, hogy 35 ponttal és két első helyezésével vezeti az összetett ranglistát.

Marquez: Magunk mögött hagytuk a catalunyai kiesést

A Repsol Honda párosa vegyes előzményekkel várhatja a hétvégi asseni versenyt, hiszen Marc Marquez a legutóbbi Katalán Nagydíj elején bukott, Dani Pedrosa azonban idén először dobogóra állhatott. A két spanyol elsődleges célja, hogy előrelépjenek a beállításokkal a hollandiai forduló során, de természetesen tudják, hogy ebben az időjárás is fontos szerepet játszhat.

Rossi: Nagyon hasonló a potenciálunk Jorgével

Bizakodva utazhatnak a Holland Nagydíjra a Movistar Yamaha MotoGP versenyzői, hiszen az idei hét versenyből hatot ők nyertek, s ennek megfelelően a pontverseny első két helyét is ők foglalják el, kettejük között ráadásul mindössze egyetlen bajnoki egység a különbség. Valentino Rossi tudja, hogy Jorge Lorenzo előtt kell végeznie, ha meg akarja tartani a vezetést.

A Zengő Motorsport felkészült Paul Ricardra

A FIA Túraautó-világbajnokság 13-14. fordulóját rendezik meg a franciaországi Paul Ricard versenypályán. A Le Castelletben lévő létesítmény Marseilletől mintegy 40 km-re található északra, ahová második alkalommal látogat el a FIA WTCC mezőnye.

Sebestyén új elektronikát tesztelt Misanóban

A hétvégén Sebestyén Péter motorja egy új fejlesztésű elektronikát kapott, amihez az új beállításokat folyamatosan tesztelték a versenyt megelőző napokban. A motor nagyon jó, de az új elektronikával még nem állt össze, és így ismeretlen is volt a versenyző számára. Bizakodó eredmény azonban, hogy a szektor idők jól alakultak - mind a teszteken és mind az időmérőn, a verseny előtti warm up-ra még állítottak a motoron, az addigi eredmények alapján. Így a rajtot már jól tudta megfogni a versenyző.

Superbike iDM Magyarországon!

Látványos versenyek, boxutca-séta, gyerek quad-pálya, buli – izgalmasan alakul majd a SUPERBIKE*IDM sorozat hungaroringi hétvégéje, július 3-5. között. A nemzetközi német bajnokságon különbözõ országok top-pilótái mérik össze gyorsaságukat a legendás Formula–1-es aszfaltcsíkon.

Visszatér a Subaru a Rali vb-re

A közeljövőben újabb taggal bővül a világbajnokság WRC2-es kategóriája - a JRM csapat jóvoltából ugyanis visszatér a Subaru egy 2015-ös WRX STi modellel.

B3 Racing: Borkovic győzött Szlovákiában

17 pontot szerzett Dusan Borkovic az ETCC szlovákiai hétvégéjén, az első futamban elért harmadik és a második futamban szerzett első helyének köszönhetően, ami azt jelenti, hogy 35 ponttal és két első helyezésével vezeti az összetett ranglistát.