2024. október 9. szerda

Nemzetközi

Háromszoros hajrá a H-MOTO Teamnek

Ezen a hétvégén a misanói, Marco Simoncelliről elnevezett versenypályára látogat a Superbike Világbajnokság, így a H-MOTO Team is. A magyar csapat ezen a futamon három versenyzővel képviselteti magát, név szerint Kis Viktória, Robert Muresan és Aleix Aulestia.

Rossi: Stoner az elmúlt évek egyik legjobbja

Illusztris vendége volt a MotoGP paddockjának a Katalán Nagydíjon: a 2012 végén visszavonult Casey Stoner tette tiszteletét Barcelonában. Korábbi legnagyobb riválisai mondták el arról a véleményüket, mit szólnának a kétszeres világbajnok ausztrál esetleges visszatéréséhez.

Felgyorsulnak az események a WTCC-ben

A Slovakia Ringen megrendezésre kerülő hétvégi fordulóval a feléhez érkezik az idei FIA WTCC évad. A viadal egy héttel később a franciaországi Paul Ricard versenypályán folytatódik.

24. Michelin győzelem a Le Mans-i 24 órás versenyen

A 2015-ös Le Mans-i 24 órás körverseny során a Michelin 18. egymást követő győzelmét szerezte meg 1998 óta, így összesen 24 alkalommal állhatott a dobogó legfelső fokára Michelin abroncsokkal versenyző csapat a verseny kezdete, 1923 óta.

További pontokra hajt Michelisz Norbi Szlovákiában

Negyedik alkalommal látogat el Szlovákiába, az 5922 méter hosszú versenypályára a FIA Túraautó-világbajnokság népes mezőnye. Michelisz Norbert, a MOL-csoport által immár negyedik éve támogatott Zengő Motorsport versenyzője a 6. helyen várja a folytatást.

Dunlop: Rekordok dőltek meg a TT-n

A Dunlop, melynek neve immár elválaszthatatlanul összefonódott az Isle of Man TT versennyel, ismét bizonyította, hogy a híres motorverseny történelmének legsikeresebb abroncsgyártója.

Az idei nyár adrenalinszint-emelő sporteseményei

Az idei nyár is számos izgalmat tartogat azok számára, akik követik az adrenalinszint-emelő sporteseményeket. Az alábbi cikk néhány jobban és néhány kevésbé ismert versenyre hívja fel a figyelmet ezek közül.

Amerikai versenyző helyettesíti Szabó Krisztiánt Charlotte-ban

A Truck Race Team USA megtalálta a megfelelő személyt Szabó Krisztián pótlására a Meritor Champ Truck World Series következő, július 2. és 4. között, a Charlotte Motor Speedwayen megrendezésre kerülő fordulójára.

Kettős Repsol-sikerrel indult a Katalán Nagydíj

Egészen az utolsó öt percig úgy tűnt, Aleix Espargaro megnyerheti a Suzukival a királykategória nyitó tréningjét Barcelonában, ám előbb Dani Pedrosa, majd Marc Marquez is megelőzte őt, így végül a Repsol Honda örülhetett az első és második helynek. Jorge Lorenzo negyedik lett, míg Valentino Rossi a meglepetésember Nicky Hayden mögött nyolcadikként zárt.

Rossi: Jó formában vagyok idén, de javulnunk kell

Pozitív hangulatban készülődnek a Movistar Yamaha MotoGP versenyzői a hétvégi Katalán Nagydíjra, ami nem is csoda, hiszen a bajnokság első két helyét foglalja el Valentino Rossi és Jorge Lorenzo. Az olasz ugyanakkor tudja, hogy javítania kell a teljesítményén, különben a sorozatban negyedik győzelmére készülő kollégája átveheti tőle a tabella vezetését.

Dovizioso: A MotoGP szinte semmi ehhez képest

Két sikeres technikai sportág, a MotoGP és a rali találkozott össze egy kör erejéig – a volánnál a Volkswagen kétszeres világbajnoka, míg jobbján a kétkerekesek sztárja, Andrea Dovizioso foglalt helyet.

Sok munka vár hazai versenyükön a repsolosokra

A világbajnoki pontversenyben az ötödik és a tizenharmadik helyet elfoglaló Marc Marquez és Dani Pedrosa egyaránt hazai versenyére készül a hétvégén a barcelonai Katalán Nagydíjon. A Repsol párosa számára eddig nem úgy alakult a szezon, ahogy szerették volna, ám saját szurkolóik előtt keményen fognak dolgozni azért, hogy jól szerepeljenek.