2024. október 9. szerda

Nemzetközi

Csaknem 15 éve tart Rossi királykategóriás győzelmi sorozata

Valentino Rossi legutóbbi, asseni diadalával újabb rekordot állított fel: a „Doktor” első és utolsó királykategóriás győzelme között 14 év és 353 nap telt el, ezzel messze ő rendelkezik a leghosszabb sikeres pályafutással a legnagyobbak között. Amennyiben még egy versenyt nyer a jövőben, már biztosan 15 év fölé tornázza a csúcsot.

A Hungaroringen a H-Moto Team az IDM-versenyen

A H-MOTO Team legfiatalabb motorversenyzője, a 13 éves Kovács Bálint ezen a hétvégén a német nemzeti bajnokság – az IDM – hungaroringi futamán méretteti meg magát.

Ogier az élen, Meeke bukott, Kubica beférkõzött a VW-k közé

Újra Ogier diktálja a tempót, közvetlenül mögötte hárman is, Andreas Mikkelsen, Robert Kubica és Jari-Matti Latvala tizedre azonos idővel a második helyen, Kris Meeke pedig egy komolyabb pereccel színesítette a délelőttöt.

Lorenzo szerint Rossi megérdemelte a győzelmet

A Yamaha világbajnoka, Jorge Lorenzo ma délelőtt Barcelonában mutatta be új ruházati márkáját, a Skull Ridert. Az eseményen természetesen ott volt a motogp.com néhány munkatársa is, akik az asseni eseményekről kérdezték. Lorenzo szívesen ecsetelte a legutóbbi nagydíj eseményeit.

Ha Marc lett volna előrébb, az egy más történet lenne

Bár már több nap is eltelt a Holland TT óta, a MotoGP berkein belül továbbra is a Valentino Rossi és Marc Marquez közötti utolsó kanyaros incidens a legforróbb téma. Az eset természetesen a motogp.com futam utáni levezető műsorában, az After the Flag című adásban is szóba került, ahol Jorge Lorenzo yamahás főnöke, Wilco Zeelenberg elemezte a történteket.

Al Attiyah egyedül is elég volt az Italian Baja-n

Egyedüli MINI-sként állt rajthoz Nasser Al Attiyah és Mathieu Baumel a világkupa hétvégi futamán és a katari/francia páros tovább folytatta a MINI menetelését– határozott autózással a dobogó legfelső fokáig meg sem állt az All4Racing-gel. Magyarok közül Fazekasék egy kilencedik hellyel tértek haza.

Ezpeletáék ismertették a 2017 és 2021 közötti időszakra vonatkozó szabályokat

Miközben a MotoGP iránt érdeklődő közvéleményt érthető módon az asseni verseny eseményei, különösen az utolsó kanyarnál történtek tartották lázban az utóbbi napokban, több fontos bejelentésre is sor került a hétvége folyamán. A 2016-ra vonatkozó előírásokról tegnap már beszámoltunk, most az azt követő öt esztendő kapcsán tett bejelentésekkel foglalkozunk.

Dobogóra állhatott a BMW a DTM harmadik versenyhétvégéjén

A Német Túraautó Bajnokság június 27-i, ötödik futama az esős időjárásnak köszönhetően igazi gumiabroncs-viadalnak ígérkezett a nürnbergi Norisring aszfaltcsíkján: a rajtot követően szinte azonnal esni kezdett az eső, a csapatok így különféle gumiabroncs-taktikákat választottak.

Borkovic volt a legjobb az ETCC Paul Ricard futamán

Dusan Borkovic ott folytatta a versenyzést, ahol a múlt heti szlovákiai futamon abbahagyta. Már a tesztek alatt is a legjobb időeredmények álltak a neve mellett és az, hogy az időmérőn is ő volt a leggyorsabb, a pole pozíciót jelentette számára az első futamon.

Loix az Eb-n is győzelemre vezette az R5-ös Skodát

Hazai győzelem született az Európa Bajnokság e hétvégi állomásán – Freddy Loix először indult a Fabia R5-össel, és pályafutása során tizedszer is győztesként zárta az Ypres Ralit. Bryan Bouffier a második lett, Craig Breen kiesett, míg ifjabb Érdi Tibor nem talált legyőzőre kategóriájában.

A Ducati már 2016-tól elveszíti kedvezményeit

Miközben a közvélemény érthető módon a Holland TT történéseivel volt elfoglalva a hétvégén, néhány fontos szabályváltozást és tervezetet is bejelentettek a napokban. Alábbi cikkünkben a 2016-ra vonatkozó módosításokkal foglalkozunk, amelyek legfontosabb eleme, hogy a Ducati már biztosan elveszíti összes idei kedvezményét.

Rossi óriási pályacsúccsal szerezte meg a pole-t Assenben

Valentino Rossi a tavalyi szezonzáró óta először indulhat az első rajtkockából a holnapi futamon. Aleix Espargaro és Marc Marquez várhatják majd mellőle a rajtot. Az előző négy futamot magabiztosan megnyerő Lorenzo a nyolcadik helyre kvalifikálta magát ezúttal.