2024. október 7. hétfő

Nemzetközi

Kis Viktória meghódítaná Jerezt

A 220 Volt H-Moto Team versenyzője a hétvégén mutatkozik be a spanyol Women's Open Cup Yamaha R3 sorozatban.

24 Eb pont az év egyik legnehezebb versenyén

Augusztus egyik legmelegebb hétvégéjén rendezték meg a csehek Európa bajnoki futamát, immáron 46.-dik alkalommal a nagy tradícióval bíró Barum Ralit. A csapat rengeteget szenvedett ezen a versenyen, és az autó sem volt tökéletes, ennek tükrében az ezüstérem és a pontok várakozáson felüli teljesítményről tanúskodnak.

Kamion-Eb: Óriási buli, izgalmas futamok

Hatalmas fesztiválhangulat, az idei évad leglátványosabb futamai, nagyon sok család, szórakoztató gyermekprogramok és természetesen Kiss Norbi lenyűgöző sikerei. Ilyen volt az idei mogyoródi Kamion-Eb és Fesztivál augusztus 27-28. hétvégéjén.

Bemutatta új versenykamionját a Qualisport

Másfél évnyi tervezés és műhelymunka után az egyetlen, kamionos terepralira szakosodott hazai formáció, a Qualisport Racing bemutatta új versenygépét.

Dobogóval debütált az OXXO újonca a Hungaroringen

Ryan Smith, az OXXO Energy Truck Race Team angol pilótája elmúlt hétvégén mutatkozott be a magyar közönségnek a Hungaroringen, ahol előtte még soha nem versenyzett, így számára az első edzések a pálya megismerésével teltek.Ryan hamar felvette a pálya ritmusát, a szombati időmérőn a második legjobb idővel kvalifikálta magát az első futamra.

HQ Racing: Újabb Világkupa-dobogó

Nem ez volt a HQ Racing legsimább versenye, de mindenért kárpótolta a csapatot, hogy a két héttel ezelőtti kategória-győzelem után a lengyelországi Világkupa-futamról Hangodi Zoltán révén ismét kategória-dobogós eredménnyel térnek haza a Mosquitók. Hango az abszolút értékelésben a 24. helyet szerezte meg.

Hyundai: Két dobogó az izgalmas Német Ralin

A Hyundai Motorsport fantasztikus teljesítménnyel két legénységet is a dobogóra juttatott: Dani Sordo és Thierry Neuville a második, illetve harmadik helyen zárta a Német Ralit, a 2016-os rali világbajnokság 9. futamát.

Zsinórban negyedjére végzett pontszerző helyen Turán

Turán Frigyes és Zsiros Gábor a világbajnoki szezon egyik legnehezebb versenyén, a Német Ralin is pontszerző helyen végzett, így újabb 4 ponttal gazdagította csapatát. A megpróbáltatásokkal tarkított futamot kategória 8.-ként zárta a páros, összesítettben a 15. helyen végzett.

Ausztria után Angliát is bevenné Kerényi Ádám

Végre kijött a lépés Kerényi Ádámnak, a Tomracing Motorsport háromszoros drift Európa-bajnokának és megnyerte a King Of Europe drift Európa Bajnokság ausztriai versenyhétvégéjét.

Silverstone-ban hangol a Hungaroringre az Oxxo Team

Az OXXO Energy Truck Race Team angol versenyzője, Ryan Smith továbbra is vezeti az angol kamion bajnokságot (BTRA Championship), sőt, futamról-futamra növeli előnyét a tabella élén.

Silk Way Rali: A hűtő, a hőség meg a dűnék

Pihenő nélküli dűnék. Fel, le, fel, le, mint egy hullámvasúton – csak sokkal hosszabban és sokkal nagyobb forróságban. A Góbi-sivatag pénteken is nagy kihívás elé állította a versenyzőket – a Silk Way Rali 13. szakaszával igencsak meggyűlt a versenyzők baja.

Opel Dakar Team: "Otthon" a dűnék között

Jó kis szakasz volt! A Szalay Balázs, Bunkoczi László kettős „otthon” érezte magát a Góbi-sivatag homokdűnéi között – kicsit úgy, mint Afrikában, ahol annak idején elsajátították a terepversenyzés alapjait.