2024. október 13. vasárnap

Motor

Sebestyén új elektronikát tesztelt Misanóban

A hétvégén Sebestyén Péter motorja egy új fejlesztésű elektronikát kapott, amihez az új beállításokat folyamatosan tesztelték a versenyt megelőző napokban. A motor nagyon jó, de az új elektronikával még nem állt össze, és így ismeretlen is volt a versenyző számára. Bizakodó eredmény azonban, hogy a szektor idők jól alakultak - mind a teszteken és mind az időmérőn, a verseny előtti warm up-ra még állítottak a motoron, az addigi eredmények alapján. Így a rajtot már jól tudta megfogni a versenyző.

Superbike iDM Magyarországon!

Látványos versenyek, boxutca-séta, gyerek quad-pálya, buli – izgalmasan alakul majd a SUPERBIKE*IDM sorozat hungaroringi hétvégéje, július 3-5. között. A nemzetközi német bajnokságon különbözõ országok top-pilótái mérik össze gyorsaságukat a legendás Formula–1-es aszfaltcsíkon.

Győri motor az „Év Nemzetközi Motorja“

Az Audi Hungariánál gyártott 2,5 literes TFSI erőforrás a „2015-ös év Nemzetközi Motorja“ a 2,0 és 2,5 liter közötti hengerűrtartalom-kategóriában. Az öthengeres erőforrás immár sorozatban hatodik alkalommal nyerte el a kitüntetést.

Háromszoros hajrá a H-MOTO Teamnek

Ezen a hétvégén a misanói, Marco Simoncelliről elnevezett versenypályára látogat a Superbike Világbajnokság, így a H-MOTO Team is. A magyar csapat ezen a futamon három versenyzővel képviselteti magát, név szerint Kis Viktória, Robert Muresan és Aleix Aulestia.

Ez a Red Bull eddigi legnagyobb kritikája a Renault felé?

Dietrich Mateschitz Red Bull-főnök hazai F1-es versenye előtt alázta porba a Renault-t, nem mellesleg ismét elhintette, hogy az évtized vége előtt távozhatnak a sportágból.

Rossi: Stoner az elmúlt évek egyik legjobbja

Illusztris vendége volt a MotoGP paddockjának a Katalán Nagydíjon: a 2012 végén visszavonult Casey Stoner tette tiszteletét Barcelonában. Korábbi legnagyobb riválisai mondták el arról a véleményüket, mit szólnának a kétszeres világbajnok ausztrál esetleges visszatéréséhez.

Tarolt a BMW a 2015-ös Év Motorja választáson

A Nemzetközi Év Motorja Díj 2015-ös megmérettetésén (International Engine of the Year Awards 2015) aratott négyszeres győzelmével a BMW Group ismételten beigazolta erőforrás-tervezés és -építés terén elsajátított páratlan tapasztalatát, illetve szakértelmét.

Dunlop: Rekordok dőltek meg a TT-n

A Dunlop, melynek neve immár elválaszthatatlanul összefonódott az Isle of Man TT versennyel, ismét bizonyította, hogy a híres motorverseny történelmének legsikeresebb abroncsgyártója.

Te mernél motorozni a halál útján?

Nemcsak a nagy sebesség lehet halálos… Az alábbi sisakkamerás felvételt egy vespás motoros készítette Bolíviában, miközben alighanem a világ egyik legveszélyesebb útszakaszán haladt át.

Kettős Repsol-sikerrel indult a Katalán Nagydíj

Egészen az utolsó öt percig úgy tűnt, Aleix Espargaro megnyerheti a Suzukival a királykategória nyitó tréningjét Barcelonában, ám előbb Dani Pedrosa, majd Marc Marquez is megelőzte őt, így végül a Repsol Honda örülhetett az első és második helynek. Jorge Lorenzo negyedik lett, míg Valentino Rossi a meglepetésember Nicky Hayden mögött nyolcadikként zárt.

Lamborghini Huracant tesztelt a MotoGP-legenda

A MotoGP-ből 2012 év végén visszavonult kétszeres világbajnok Casey Stoner múlt héten a Lamborghini bolognai gyárába látogatott, majd néhány nappal később már pályán tesztelhette a Huracant.

Rossi: Jó formában vagyok idén, de javulnunk kell

Pozitív hangulatban készülődnek a Movistar Yamaha MotoGP versenyzői a hétvégi Katalán Nagydíjra, ami nem is csoda, hiszen a bajnokság első két helyét foglalja el Valentino Rossi és Jorge Lorenzo. Az olasz ugyanakkor tudja, hogy javítania kell a teljesítményén, különben a sorozatban negyedik győzelmére készülő kollégája átveheti tőle a tabella vezetését.