2024. október 10. csütörtök

Monaco

Retro – Az egyik leghektikusabb monacói futam

Bojkottal fenyegetőző pilóták, a hatóság által lefoglalt autók, áthelyezett bokszutca külön „kiengedő emberrel”, szakadó esőben rendezett futam meglepetésgyőztessel – 1972-ben történt az F1-es Monacói Nagydíjon.

Szám szerint – Meglepetésvadászok, előre!

Az F1 labirintusában (ahogy az 1967-es világbajnok Denny Hulme méltatta a hercegvárosi körpályát), azaz a falak és korlátok közé szorított igazi „Street Circuit” környezetében sokkal könnyebben születik meglepetés.

Retro - Monacói esőkáosz, 2. felvonás

Még élénken élt az 1996-os zűrzavaros Monacói Nagydíj emléke, amikor a következő évben ismét heves esőzés fogadta a mezőnyt a Hercegségben - ezúttal a győztes kiléte nem volt meglepő, de minden más igen.

Buemi-dupla a tömegbaleset után

Sebastien Buemi nyerte a Formula-E történetének első európai versenyét, s egyúttal ő az első pilóta, aki két futamon is győzni tudott, miután egy tömegbaleset alaposan megrostálta a mezőnyt a rajtnál.

Könnyebb lett a monacói pálya?

A Formula-E mezőnye ezen a hétvégén tapossa ki az utat az F1-esek előtt, hiszen most próbálják ki először az új kialakítású Uszoda-szekciót egy új, nagyobb hibázási lehetőséget biztosító sikánnal.

Monaco: Négy ex-F1-es az első négy helyen

Volt Formula-1-es pilóták zárták az első négy helyen a Monte-Carlo ePrix kvalifikációját, melyet egy baleset miatt egy időre piros zászlóval meg kellett szakítani. Buemi második pole-ját szerezte.

E-lőzetes: A Hercegség utcáin

Végre elérkezett a nap, melyet a Formula-E rajongói a kezdetektől fogva vártak: a sorozat birtokba vette Monaco utcáit. Leírtunk mindent, amit a pályáról, a szezonról és a közvetítésről tudni kell.

Formula-E, Monaco: Senna, Prost vagy Piquet?

Az előttünk álló hétvégén az F1 legendás ékszerdobozába, Monaco utcai pályájára érkezik a Formula-E versenysorozat, amely eddigi hat futamán hat különböző győztest avatott. Vajon ki lesz a hetedik?

Button szerint Monacóban jó lesz a McLaren

Bár egy kis szarkazmussal megjegyezhetnénk, hogy idén Jenson Button eddig a McLaren F1-es versenygépe nélkül, az elmúlt hétvégi London Maratonon futotta legjobb idejét, a brit szerint Monacóban meglepetést okozhat csapata.

A McLaren pontokat szerezne Barcelonában

Amiről Fernando Alonso a múlt hétvégi Bahreini Nagydíjon még kevesebb mint négy másodperccel lemaradt, azt a spanyol hazai futamán, Barcelonában végre kipipálná csapata, a McLaren-Honda.

Az F1-es naptár állandó versenyhelyszínei

Készítettünk egy összeállítást arról, melyik pályák maradtak a legtovább kirobbanthatatlanok a versenynaptárból – az élen három „M” betűs helyszín: Monte-Carlo, Monza és Mogyoród.

Rosberg: Nem lesz több hamburgerezés Hamiltonnal

Természetesen nem csupán egy-egy kalóriadús étkezés elhagyásáról van szó: Nico Rosberg arról beszélt, bár a kölcsönös tisztelet fennáll, barátságuk már sosem lesz a régi F1-es csapattársával, Lewis Hamiltonnal.