2024. október 4. péntek

McLaren

Ricciardo: Vettel igaz barátként viselkedett

A McLaren távozó ausztrálját nem csupán pszichológus segítette át a nehéz időszakokon, hanem egykori csapattársa, Sebastian Vettel is végig mellette állt, ami Ricciardo szerint igen ritka jelenség.

Norris nem vár meglepetéseredményt vasárnap

Lando Norris az előkelő negyedik helyre kvalifikálta magát a péntek esti időmérő edzésen Brazíliában, noha csütörtökön még az sem volt biztos, hogy autóba ülhet rosszulléte miatt.

Lando Norris kiállt Max Verstappen mellett

Megvédte holland kollégájának véleményét a McLaren versenyzője a sprintfutamokat illetően. Korábban Verstappen elmondta, nem kedveli a formátumot, Norris pedig bizonyos értelemben egyetértett vele.

Sajtóhír: Piastri már tesztelt a McLarennel

Hivatalos bejelentése után először ülhetett a McLarenbe a britek jövő évi versenyzője, Oscar Piastri – a jelek szerint sikerült megállapodniuk az Alpine-nal.

Ricciardo megvédte a fizetős pilótákat

A McLaren-versenyző felhívta a figyelmet a versenysportokhoz szükséges anyagi támogatás jelentőségére, valamint arra, hogy bizonyos képességek hiányában nem lehetne eljutni a száguldó cirkuszig.

Retro – Senna utolsó győzelme

29 éve ezen a napon, 1993. november 7-én aratta pályafutása utolsó futamelsőségét a Formula-1 egyik legmeghatározóbb alakja, a háromszoros világbajnok Ayrton Senna. A brazil versenyző a szezonzáró Ausztrál Nagydíjon legnagyobb riválisa, Alain Prost előtt végzett az élen, míg a dobogó legalsó fokát Damon Hill foglalhatta el.

Ricciardo sokszor utasnak érezte magát az autóban

Az erős mexikói szereplés kapcsán árulta el az ausztrál pilóta: idén az esetek többségében egyáltalán nem érezte komfortosan magát a McLaren 2022-es F1-es versenygépében.

Norris szerint az Alpine gyorsabb volt náluk

A francia csapat autói jobban teljesítettek a tempó tekintetében, de Lando Norris szerint a McLaren jobb munkát végzett Mexikóban. A brit versenyző úgy érzi, a terveik szerint alakult a futam.

Button: Nem hiszem, hogy Ricciardo visszatérhet, a McLaren jól döntött

A wokingiaknál fejezte be pályafutását Jenson Button és megvan a valószínűsége, hogy Daniel Ricciardóra is ez a sors vár. Két éve senki nem hitte volna, de az ausztrálnak lehet, hogy nincs visszaút.

McLaren: Danielnek és nekünk is kellett ez

Elégedetten nyilatkozott év végén távozó pilótájuk mexikói teljesítményéről Andreas Seidl csapatfőnök – már csak azért is, mert az ausztrál hetedik helye révén közeledtek az Alpine-hoz.

Ricciardo: A kihagyás előnyömre válik majd

A McLaren ausztrálja optimistán várja valószínűsíthető egyéves szabadságát, ami állítása szerint segíteni fogja őt abban, hogy még erősebben térhessen vissza a rajtrácsra 2024-ben.

Ricciardo: Bárcsak máskor is ilyen lett volna

Az ausztrál sajnálja, amiért korábban nem volt lehetősége a vasárnapihoz hasonló teljesítményt bemutatni, azonban nagyon örül a pontszerzésnek. Szerinte a Tsunoda-incidens versenybaleset volt.