2024. szeptember 30. hétfő

LeMansi24órás

Hülkenberg: Befejezetlen ügyem van az F1-ben

A Ferrarival ismételten hírbe hozott német tehetség a Le Mans-i győzelem ellenére sem akar hátat fordítani a királykategóriának, mivel úgy érzi, hogy van még dolga a száguldó cirkuszban.

Durva büntetést kapott az Audi

Egy súlyos technikai szabálysértés miatt az egy évre kijelölt 5 helyett csak 3 motort használhat idén a #7-es Audi – Lottererék szezonja ezzel túlélő show-vá alakult, veszélyben a bajnoki hadjárat.

A Porsche Le Mans-sikere a számok nyelvén

2015, 24, 19, 17, 17, 1998, 395, 5383, 2, 17, 4, 8, 919, 340,2, 224,2, 120, 90, 30, 26, 54, 116, 19,9, 73,9, 51,3, 95, 1896, 25293, 610, 532, 3, 8,5, 1, 25, 8, 16, 27, 195, 13,5.

Hülkenberg kórházba küldte ellenfelét?

Az F1-ből is ismert Nico Hülkenberg fantasztikus győzelmet aratott a Le Mans-i 24 óráson, ám utólag akad olyan versenyzőtársa, aki gratuláció helyett inkább tőle várt volna bocsánatkérést.

RoC: Mr. Le Mans és Mr. Hollywood újra együtt

Újra egy csapatban láthatjuk versenyezni a Bajnokok Tornáján Tom Kristensent és Petter Solberget, akik a Nemzetek Kupája címvédőjeként az idei év végi gálaversenyen is elindulnak.

Verstappen apja kedvet kapott a versenyzéshez

Az egykori F1-es hol máshol, mint a Le Mans-i 24 óráson térne vissza, egy csakis hollandokból álló csapattal, köztük az egynapos verseny korábbi abszolút győztesével.

Hülkenberg: Hé, az előbb még mást vezettem!

A Force India pilótája a Le Mans-i 24 órás győzelem friss emlékével érkezett meg az F1-es Osztrák Nagydíj helyszínére, és nem is tagadja, hogy az első szabadedzésen kicsit szokatlan volt számára, hogy most mit is vezet…

Hamilton: Le Mans? Sosem néztem

Nico Hülkenberg 24 óráson aratott diadala hatására az F1-esek többsége – köztük Alonso, Ricciardo, Vettel – az egynapos versenyért lelkesedett Ausztriában, Lewis Hamilton azonban kilógott a sorból.

Méhes meglátása: Nem 24 órás siker

Valaha teljesen természetes volt, hogy az F1-es pilóták a Grand Prix-mentes hétvégéken mindenféle más kategóriákban versenyeztek. Természetes, Le Mans-ban is.

Webber: Büntetés nélkül sem nyertünk volna

Az F1-es veterán egysége másodikként ért célba a Le Mans-i 24 óráson. Egy egyperces büntetés megtépázta esélyeiket, de szerinte nem ezen múlt, hogy nem fogták meg Hülkenbergéket.

Hülkenberg a Force Indiának is megköszönte

Immár az osztrák F1-es futamon tartja szemét Nico Hülkenberg, aki szabad hétvégéjén „átugrott” Le Mans-ba, s a vendégszereplés a lehető legeredményesebbre sikeredett. Csapatfőnökének is hálás.

Illusztris társaságba került Nico Hülkenberg

Graham Hill, Jochen Rindt, Mike Hawthorn, Phil Hill, Bruce McLaren, Jacky Ickx, Didier Pironi, Dan Gurney – néhány név azok közül, akik aktív F1-es pilótaként győztek a Le Mans-i 24 órás versenyen.