2024. szeptember 30. hétfő

LeMansi24órás

Retro – A be nem váltott osztrák ígéret

1983-ban ezen a napon látta meg a napvilágot Christian Klien, aki bár három évet is eltöltött az F1-ben, pont addigra kellett távoznia a Red Bulltól, amikor a csapat égisze emelkedni kezdett.

Verseny az életért: Kezek és lábak nélkül Le Mans-ban

Ha Alex Zanardi akaraterején csodálkozunk, szánjunk egy kis időt Frederic Sausset megismerésére - a francia pilóta kezeit és lábait is amputálták, mégis ott lesz az idei Le Mans-i 24 óráson.

Rekord: 60 autó Le Mans-ban

A tervekkel ellentétben már az idén beállítják a valaha volt legtöbb nevező rekordját a Le Mans-i 24 órás versenyen: összesen 60 autó, köztük négy Ford GT indult majd a legendás futamon.

Ricciardo szívesen indult volna Le Mans-ban

A Red Bull F1-es pilótája már tavaly rajthoz szeretett volna állni a legendás 24 órás viadalon, ám végül csapata kérésére lemondott erről. Az ausztrál szerint azonban ami késik, nem múlik…

Retro – A sokoldalú versenyzők mintaképe

1945-ben újév napján született az a belga pilóta, aki a Formula-1-ben nyolc futamgyőzelemig jutott, de igazán híressé hat Le Mans-i elsősége tette, emellett egy ízben a Dakar Ralit is megnyerte.

„Le Mans és F1 egy napon? Hülyék!”

Az egykor Formula-1-ben versenyző és 24 órást is nyerő Hans-Joachim Stuck formált markáns véleményt az FIA döntéséről a 2016-os versenynaptárat illetően, ami nem segít a motorsportnak.

Montoya: Ördögi játékszer az LMP1-es autó!

Az Indy500 idei győztese, Juan Pablo Montoya vasárnap délelőtt először próbálhatta ki a Porsche előző nap világbajnoki címet nyert autóját: a kolumbiai ex-F1-es szuperlatívuszokban beszélt a gépről.

A Le Mans közben rendezik a bakui futamot

Az FIA-elnök sajnálja az F1-eseket, akik a naptárütközés miatt nem mehetnek a 24 órásra, ám mint mondja: nem volt választása. Az Európa Nagydíjat a Le Mans 22–23. órájában rendezik.

Retro – Aki egyedül nyerte meg a 24 órást

Ott volt az első F1-es bajnoki futamon, nagydíjakat nyert, gyakorlatilag egyedül verte meg a mezőnyt egy Le Mans-on, bábáskodott egy legendás pálya születésénél – mégis alig ismerik e francia nagyság nevét.

Retro – Akit egy hegyen ért utol a végzete

Az 1933. október 18-án született Ludovico Scarfiotti mindössze 12 F1-es nagydíjon állt rajthoz pályafutása során, ám ez is elegendő volt ahhoz, hogy beírja magát az autósport történelemkönyvébe.

Retro – Aki kétszer kijátszotta a halált

Évfordulós rovatunk mai cikkében egy születésnapos versenyzőt köszöntünk, aki a ’90-es években még az F1-es szereplésre is esélyesnek tűnt, de végül két nagy balesettel írta be magát az autósport történetébe.

Bakut vagy Le Mans-t választja Hülkenberg?

Ha változatlan marad a jövő évi F1-es versenynaptár, a 24 órás verseny címvédőjének választania kell az Európai Nagydíj és a legendás viadal közül. A német pilóta egyértelművé tette preferenciáit.