2024. október 9. szerda

Lauda

Retro – Huntnak esett a legjobban

A pályán nem tettek keresztbe egymásnak, sőt, igazi kard ki kard-csatát sem vívtak egymással a versenyeken, mégis, James Hunt és Niki Lauda rivalizálására úgy emlékszik mindenki, mint az F1 egyik legnagyobb párharcára. Retro rovatunk mai írásában a '76-os bajnoki címről döntő Japán Nagydíjról emlékezünk meg.

Lauda nem kér bocsánatot azért, mert a Mercedes nem akar évközi motorfejlesztést

Niki Lauda, a világbajnok brackley-i istálló tanácsadója továbbra is kitart csapata azon álláspontja mellett, hogy az évközi motorfejlesztések drasztikusan megemelnék a költségeket, ezúttal Christian Horner szólalt fel ellenük.

Lauda: A versenyzők ezután sem ütközhetnek

Niki Lauda szerint az F1 egyéni bajnoki címe csak „az ostoba duplapontos” Abu Dhabiban fog eldőlni, izgalmas hajrát vár, és azt gondolja, Szocsiban Nico Rosberg jobb volt, mint Lewis Hamilton.

Lauda: A siker alapjait Brawn fektette le

Miután a vasárnapi Orosz Nagydíjon kettős győzelmet arattak, a Mercedes története során először megnyerte a F1-es konstruktőri bajnoki címet. A csapat elnöke, Niki Lauda számra biztató ez a teljesítmény.

Retro – Ickx autója kettészakad a hóesés után

E napon rendezték az 1976-os F1-es szezon utolsóelőtti versenyét, melyen Niki Lauda James Hunt újabb győzelme ellenére is életben tartotta világbajnoki esélyeit, Jacky Ickx pedig egy rettenetes balesetet úszott meg könnyebb sérülésekkel a Watkins Glen-i pályán.

Retro – Megnyerte a bajnokságot, aztán lelépett a Ferraritól

1977. október 2-án az USA Nagydíjon elért negyedik helyével Niki Lauda bebiztosította második F1-es bajnoki címét. Bár még két futam hátra lett volna a szezonból, az osztrák soha többé nem versenyzett Ferrarival.