2024. október 9. szerda

Kubica

Finn Rali: Makinen és a traktor volt az első nap sztárja

Csütörtökön egy 2,7 kilométeres rövid szuperspeciállal, vizes, illetve felszáradó pályán vette kezdetét a 2015-ös Finn Rali. Ogier volt a leggyorsabb, de a legnagyobb közönségsikert egy volt világbajnok, Tommi Makinen aratta.

Kiút a halálból - szerencsés F1-es megmenekülések

Ayrton Senna az életével fizetett azért, hogy utána 20 évig senki se lelje halálát F1-es autóban - pedig az ördög nem alszik, ahogyan azt mi is átélhettük e két évtized legsúlyosabb bukásait látva.

Mit hoz Robert Kubica jövője?

Az ex-F1-es versenyző lengyel nem akar olyan helyzete kerülni, mint év elején, amikor haptákban kellett döntenie szezonjáról - egyébként nem zárja ki azt sem, hogy visszatér a pályaversenyzéshez.

WRC: A Power Stage-re is maradt fordulat

A világbajnok újra nyert, az M-Sport észtje karrierje második dobogóját szerezte, Kubica idei legjobbját nyújtotta otthon – Jari-Matti Latvala viszont az utolsó szakaszon törte össze autóját...

WRC: Tanak dobogós helyen, Kubica erős

A Lengyel Rali kellemes meglepetéseit eddig a két szakasszal a vége előtt dobogós helyen tanyázó észt versenyző, és az idei legjobbja felé tartó hazai kedvenc, az egykori F1-es pilóta szolgáltatta.

Ogier takarít, Kubica tartja magát

A Lengyel Rali pénteki napja után továbbra is szoros az állás az élmezőnyben - a három Volkswagen egymáshoz közel állva foglalja el az első három helyet, de még heten is egy percen belül vannak.

Kubica: Ma már kevésbé vonzó az F1

Robert Kubica már nem találja olyan érdekesnek a Formula-1-et, mint korábban, így a versenyeket is alig nézi. Persze attól ha esélyt kapna, még szívesen autóba ülne, noha le kellene adnia tíz kilót.

F1-Archív: Nem lesz gond a V6 hangjával

Michael Schumacher nem jó példakép, remekel a Midland, a Toyota visszatér, Damon Hill év közben visszavonul, Coulthard Alonso miatt dühöng, Massa nem gondol a bajnoki címre, Schumacher igen – erről olvashattunk 20 éven keresztül június 30-án.

F1-Archív: Az a bizonyos visszatolás

Buttont megkörnyékezte a Sauber, Montoya újabb csatát nyert Schumacher ellen, Piquet nincs elszállva Hamiltontól, Jean Todt 2004-ben távozna a Ferraritól. Ezek voltak a legérdekesebb hírek az előző évek június 29-éin.

Retro – A pápa mentette meg Kubica életét?

Robert Kubica élete hajszálon múlt a szörnyű 2007-es montreali balesete után - már szinte az F1-es Kanadai Nagydíj után felröppent pletyka, hogy a néhai II. János Pál járt közben érte.

F1-Archív: A Ferrari megszegte az ígéretét

Állórajt a safety car után, Kubica 75 G-vel csapódott be, az FIA a michelines csapatokat hibáztatja, Schumacher nem bánja 1997-et, a Renault kiszáll az F1-ből. Ezek voltak június 20. hírei 1996 óta.

WRC: Bombameglepetés Szardíniában

Hayden Paddon alaposan meglepett mindenkit a tempójával. A pénteki nap végén ő vezeti a Szardínia Ralit a VW gyári versenyzői, Sebastien Ogier és Jari-Matti Latvala előtt. Kubica bukott.