Katar

Itt élőben nézheted a Katari Nagydíj eseményeit!

Az első szabadedzésekkel már el is indult a gyorsasági-motoros világbajnokság 2015-ös szezonja. Összegyűjtöttünk néhány oldalt, ahol egész hétvégén élőben nyomon lehet majd követni az eseményeket.

Marquez kezdett az élen Katarban

A Repsol Honda világbajnoki címvédője ott folytatja, ahol tavaly abbahagyta: ő nyerte a királykategória idei első szabadedzését Katarban, míg mögötte csapattársa, Dani Pedrosa lett a második.

MotoGP: Elmarad az utolsó katari tesztnap

Bár hivatalosan nem törölték a MotoGP utolsó, katari tesztjének harmadik napját, a versenyzők nagy része a nem javuló körülmények miatt úgy döntött, lezártnak tekinti a mostani gyakorlást.

Miért esett ki Makaó a WTCC-ből?

A kérdést a széria főnöke, Francois Ribeiro válaszolta meg, a magyarázat a korai kelésben és az utcai pályán gyakori balesetekben keresendő. Katar éjszakai futama sokkal ésszerűbb választás.

Bahrein: Abu Dhabi igen, Katar nem

Az első közel-keleti F1-es helyszín továbbra sem szeretné, ha Katar is a bajnoksághoz csatlakozna. Elmagyarázták, miért nem szúrja a szemüket Abu Dhabi jelenléte.

Nasser Al Attiyah domináns hazai győzelme

Nasser Al Attiyah igen magabiztos sikert aratott a Közel-Kelet Rali Bajnokság (MERC) idei első versenyén, Katarban. A hazai versenyző közel hat perc előnnyel szerezte meg 12. hazai győzelmét.

Két éven belül itt a Katari Nagydíj?

Ezt állítja az arab állam motorsport-szövetségének elnöke, aki szerint rövidesen aláírhatják szerződésüket. Még választást is kínálnak az F1-nek, egy épített és egy utcai pálya is befutó lehet.

Rekordfelállításra készül a Dakar-győztes

12. győzelmére készül Nasser Al Attiyah a hétvégén kezdődő Közel-Kelet Rali Bajnokság (MERC) nyitó versenyén, a Katar Ralin. A hazai pályán szereplő Dakar-győztes dolgát 14 páros készül megnehezíteni.

Utcai versenyt akar rendezni Katar

A teória szerint az F1-es verseny, amelyet egy nemrég még nem is létező városban tartanának, akár 2016-ban is megvalósulhat. Bahreinnek nem tetszik a szomszédok lelkesedése.

Kis Viktória: Dupla győzelem, zéró pont Katarban

Kis Viktória kézfájdalmai a szombati versenyekre sem enyhültek a Losail Ázsia Bajnokság harmadik állomásán, ám a H-Moto Team fiatal versenyzője így is mindkét futamát az első helyen zárta.

Kis Viktória kategóriája első helyéről rajtolhat az év utolsó versenyein

Bár Kis Viktóriát ínhüvelygyulladás hátráltatta a Losail Ázsia Bajnokság most hétvégén sorra kerülő harmadik fordulójának pénteki napján, az időmérőt így is megnyerte saját kategóriájában, így a legjobb pozícióból rajtolhat a szombati futamokon ahhoz, hogy remek eredményekkel zárja a 2014-es esztendőt.

Kis Viktória: „A célom minimum egy első helyezés begyűjtése a mostani hétvégén!”

Bár már csak egy hét van hátra karácsonyig, a H-Moto Team színeiben versenyző Kis Viktória számára még nem ért véget a 2014-es esztendő. A hétvégén rendezik ugyanis a Losail Ázsia Bajnokság harmadik fordulóját Katarban, ahol az összetett pontverseny második helyén álló pilóta ezúttal is a futamgyőzelmeket veszi célba.