Katar

López továbbra is verhetetlen Katarban, Michelisz a 13.

Ahogy az első tréningen, úgy az utolsó csütörtöki gyakorlás alkalmával is José María López bizonyult a leggyorsabbnak, mögötte azonban némi meglepetésre két Chevrolet végzett Hugo Valente és Gregoire Demoustier révén. Michelisz Norbert egy 13. hellyel zárta a katari finálé első napját.

Az első edzésen is López a leggyorsabb, Michelisz a 7.

A délelőtti teszthez hasonlóan az első villanyfényes tréningen is a világbajnok José María López érte el a legjobb köridőt, megelőzve két márkatársát, Mehdi Bennanit és Sebastien Loeböt. Michelisz Norbert ezúttal a hetedik pozícióban végzett.

Michelisz López nyomában a katari teszten

A világbajnok José María López bizonyult a leggyorsabbnak a WTCC katari fináléjának első edzésén, amelyet egy ízben piros zászlóval is meg kellett szakítani. Az argentinhoz Michelisz Norbert került a legközelebb, megelőzve a Sebastien Loeb Racinggel a minap szerződést hosszabbító Mehdi Bennanit. Nasser Al-Attiyah 16. hellyel mutatkozott be a világbajnokságon.

Villanyfényben ér véget a 2015-ös WTCC szezon

Az év utolsó versenye következik Katarban vadonatúj pályán a WTCC-ben, villanyfényes, sötétedés utáni futamokkal.

Norbi megmondta, hol végezhet év végén

Egy héttel a WTCC 2015-ös szezonzárója előtt Michelisz Norbi blogján értékelte saját helyzetét: a magyar versenyző számszerűsítette, mekkora esélye van a 4., 5., 6. és 7. helyezésre az összetettben.

Az év beugrása: Al-Attiyah a WTCC-ben!

Olimpiai érmessel és kétszeres Dakar-győztessel erősödik a WTCC mezőnye a katari szezonzárón. A sorozat első villanyfényes versenyén nem más ejti meg debütálását, mint Nasser Al-Attiyah.

Katar rövidesen aláírhat

Az illetékesek elmondása szerint hamarosan véglegesíthetik a szerződést, azt viszont továbbra sem tudni, épített vagy utcai pályán rendeznének F1-es nagydíjat. Mindkét eshetőségre fel vannak készülve.

Pénteki napon tartják a WTCC szezonzáróját

Ilyet sem nagyon hallottunk eddig: nem csupán egy héttel hátrébb tolták, de vasárnapról pénteki napra is áthelyezték a túraautó-világbajnokság novemberi, katari idényzáróját.

GP2-es forduló az F1-től függetlenül?

Különleges helyzet állhat elő idén – a GP2 és GP3 szériák naptárába bekerülhet egy olyan verseny, amely nem Formula-1-es hétvégén zajlik. Az ok a törölt Német Nagydíj.

MiniRossi újra 2009-ben érzi magát

A népszerű MiniDrivers című sorozat alkotója az F1 és a Formula-E mellett a MotoGP rajongóit is megörvendezteti tréfás rajzfilmes összefoglalóival: megérkezett a MiniBikers első idei epizódja.

Marquez a valaha volt leggyorsabb

Legalábbis ami a végsebességet illeti: tegnap Katarban a Honda kétszeres bajnoka megdöntötte a tavaly óta fennálló sebességrekordot - az Andrea Iannone csúcsát átvevő spanyol átlépett egy álomhatárt.

Rossi győzelme tette teljessé Olaszország nagy napját

Sokáig emlékezetes versenyt produkált a MotoGP Katari Nagydíja: Marc Marquez már az első kanyarban kiírta magát a győzelemre esélyesek közül, onnantól kezdve pedig a Yamahák és a Ducatik belügyévé vált az első hely sorsa. A futamot végül szenzációs csaták után Valentino Rossi nyerte, de a bolognaiak is elégedettek lehetnek, hiszen kettős pódiummal debütált a GP15.