Indy500

Alonso nem utoljára járt az Indy 500-on

Habár első próbálkozása kudarccal végződött, az F1-es világbajnok továbbra is Indianapolis megnyerésére gondol. Szerinte vasárnap is esélyes lehetett volna, ha motorja végigbírja.

Takuma Sato nyert, Alonso veszített, Dixon nagyot bukott az Indy 500-on

Nagyon izgalmasan alakult a csaknem négyórás, 101. Indy 500-as verseny, amely egy óriási, és több kisebb balesetet hozott - Fernando Alonso sokáig esélyes volt a győzelemre, ám azt végül csapattársa, a volt F1-es pilóta Takuma Sato szerezte meg.

Így zajlott a 101. Indy 500

Bár Fernando Alonso idő előtt feladta a küzdelmet, így is lett F1-es vonatkozása a versenynek, a kétszáz körös száguldás végén ugyanis Takuma Sato diadalmaskodott.

Esőt várnak Indianapolisban, veszélyben a futam

Nincs jó idő Indianapolis környékén, jelenleg egyáltalán nem biztos, hogy elrajtolhat a híres, 500 mérföldes verseny a tervezett időpontban. Oválpályán tilos futamot rendezni esőben.

Mai műsor (05. 28) Dőlj hátra, és élvezd!

Nem vagyunk benne biztosak, hogy lesz a motorsportban nagyobb nap a mainál: délután kettőtől Monacói Nagydíj, este hattól Indy 500 - a többi, mondhatni, szinte már mellékes...

Button 15 helyes rajtbüntetésben részesül

Jenson Button egy versenyes beugrása nagy valószínűséggel nem lesz számára nagy élmény, ugyanis motorcsere miatt 15 helyes rajtbüntetés vár rá Monacóban. Alonso jól döntött?

Az utolsó edzésen is top 5-ben Alonso

Pénteken került sor az Indy 500 utolsó, csupán egyórás szabadedzésére, melynek fontos eseménye egy újabb Honda-motorhiba volt. Castroneves és Sato futotta a legjobb köröket.

Hamilton kedve is megjött az Indyhez

Érezhető az Alonso-hatás a háromszoros bajnokon, aki először beszélt arról, őt is vonzza az IndyCar. Mario Andretti dörzsölheti a tenyerét: az ex-világbajnok az F1 élmenőit szólította fel, kövessék vetélytársuk példáját.

Alonso a győzelemre megy Indyben, a McLaren ott is maradhat

Noha az elmúlt tíz napot szinte végig Fernando Alonso oldalán töltötte Indianapolisban, a McLaren vezérigazgatója arra is szakított időt, hogy megjelenjen Monacóban az F1-es sajtó előtt - és ott is az Indy 500-ról beszéljen!

A McLaren teljes idényre is menne az IndyCarba

Úgy tűnik, a versenyképesség a legjobb gyógyszer a motorsportban. A McLaren istálló most már egyre inkább hajlik arra, hogy hamarosan teljes idényben is az IndyCar résztvevője legyen.

„Alonso imádja a médiafigyelmet”

Korábbi csapattársa szerint Fernando Alonso a vezetésnél is jobban élvezheti azt a figyelmet, ami körülveszi őt a tengerentúlon, „hiszen mind tudjuk, mennyire szereti Fernando a sajtót…”

Button: Le Mans, NASCAR, WRX igen, Indy nem!

A Fernando Alonso helyére beugró 2009-es világbajnok elmondta: az autóversenyzés számos szakága érdekli, s az oválpályáktól sem idegenkedik, de az Indy 500-on sosem indulna el.