2024. szeptember 20. péntek

Fittipaldi

Még Lauda is Verstappen mellé állt

Azok után, hogy a Mercedes közvetlenül a suzukai F1-es futamot követően még óvást nyújtott be Max Verstappen miatt, még a csapat egyik vezetője is úgy nyilatkozott, hogy ő sem tett volna másként.

Retro - Az elfeledett négyes bajnoki csata

Az 1974-ben ezen a napon rendezett Kanadai Nagydíjon sokáig úgy tűnt, négy pilóta szinte azonos pontszámmal várhatja majd a szezon utolsó futamát. A dolgok aztán kétszer is fordulatot vettek.

Még mindig Alonso a legjobb F1-es pilóta?

Lewis Hamilton hívei bizonyára felhördülnek, de egy újabb korábbi többszörös világbajnok fogalmazott úgy, hogy nem kérdés, ki a legjobb pilóta a jelenlegi mezőnyben.

Retro – Jégeső, eszement befejezés!

Egy meglepetés-pole után elképesztően mozgalmas versenyt produkált az 1975-ös brit F1-es futam hét különböző élen állóval, hogy aztán a hajrában érkező jégeső két perc alatt 14 autót küldjön a falba.

Retro - Bojkottálókból dobogósok egy nap alatt

1973-ban ezen a napon első alkalommal versenyzett az F1 mezőnye a belgiumi Zolderben. A futam hajszálra került a törléstől, végül mégis azok döntötték el egymás között a győzelmet, akik a legkevésbé akartak rajthoz állni.

Flashback - Legendás csapattárs-ütközések

Az F1 történetében jó néhányszor előfordult már, hogy csapattársak ütötték ki egymást egy versenyből - sem Lewis Hamilton, sem pedig Nico Rosberg számára a barcelonai volt az első ilyen eset.

Autókat foglalnak le Fittipalditól az adóssága miatt

Egy brazil lap szerint az egykori F1-es kétszeres világelső, Emerson Fittipaldi hatalmas adóssággal tartozik, ezért már több autót is lefoglaltak tőle a hatóságok.

Videó: Senna 10 világbajnokot győzött le

Eddig ismeretlen videó került elő Ayrton Sennáról: a brazil egy egyszeri alkalommal megrendezett, 20 fős versenyt nyert meg, s a mezőny fele már F1-es világbajnok volt, vagy az lett később.

Retro – Az egyetlen brazil csapat alapítója

1943-ban ezen a napon látta meg a napvilágot az a versenyző, akinek öccse ugyan jóval többre vitte az F1-ben, mégis az ő nevéhez köthető az egyetlen brazil Formula-1-es csapat megalapítása.

Fittipaldi és Perez felavatta a mexikói pályát

Már csak kevesebb mint egy hónap van hátra a Mexikói Nagydíj visszatéréséig, és bár még maradt munka a pályán, a szervezők megtartották az ünnepélyes megnyitót egy díszes társaság jelenlétében.

Új információk derültek ki Senna temetéséről

A háromszoros F1-es bajnok brazil pilóta koporsóját eredetileg Alain Prost és Jackie Stewart vitte volna legelöl, de Senna ügynöke változtatást kért - derült ki egy új dokumentumfilmből.

F1-Archív: 16 éves tesztel a Lotusnak

A Honda biztos benne, hogy versenyt nyer a McLarennel, Massa nem tér vissza év végéig, Schumacher valószínűleg visszavonul, Button szerint Alonso lesz a világbajnok, Fittipaldi majdnem lebénult. Hírek szeptember 1-jéről 20 év során.