2024. október 7. hétfő

F3

Újabb Piquet-fiú tart az F1 irányába

A háromszoros világbajnok 16 éves fia, Pedro Piquet jövőre már európai színtéren versenyezne, célja a Formula-3-as bajnokság. A széria egyik topcsapatával már tesztelt, a másikkal rövidesen fog.

Gerhard Berger lemondott az FIA tisztségéről

A korábbi F1-es az Együléses Bizottság elnöki posztját töltötte be, fontos szerepe volt a Formula-3-as és Formula-4-es FIA-bajnokságok születésében, év végén viszont távozik.

Verstappen utolsó versenyén bukta az ezüstöt

A jövőre már az F1-ben szereplő Max Verstappen karrierje utolsó F3-as versenyén elveszítette a bajnoki ezüstéremért vívott csatát, de még így is jobban szerepelt a friss bajnok Oconnál.

Megszűnik a Brit Formula-3

A sorozat promótere szerint nincs rá esély, hogy az 1979 óta létező rangos utánpótlás-széria a következő évben folytatódjon, sőt, a Német F3-mal történő egyesülést is kizártnak tartja.

Motorsporthétvége – Ne maradjon le semmiről!

MotoGP, DTM, WSR, F3, AutoGP, NASCAR – a motorsportok világában az F1 szünete ellenére is elég erős program lesz a hétvégén, most összefoglaljuk, mikor mit hol kell nézni.

A jövő F1-esei – A Ferrari akadémiája: Massa és Bianchi nyomában

Most induló sorozatunkban csapatonként áttekintjük, hogy kik tartoznak az egyes istállók juniorprogramjaiba, azaz kik lehetnek az elkövetkező évek legnagyobb F1-es pilótái. A Ferrarival kezdünk.

A jövő héten a Lotust tesztelheti az F3 ásza

Az FIA F3-as Európa-bajnokságát magabiztos fölénnyel megnyerő Esteban Ocon még októberben kipróbálhatja a Lotus két évvel ezelőtti autóját. Újabb tini úton az F1 felé?

Vetélytársa követi Verstappent az F1-be?

Sajtóértesülések szerint az F3-as Európa-bajnokság győztese, Esteban Ocon, aki a Lotus támogatását élvezi, Max Verstappen nyomdokait követve akár a királykategória résztvevője is lehet jövőre.

F3: Bajnokavatás és Verstappen-remeklés

Egy küzdelmes második hellyel és egy pole-ból szerzett győzelemmel Max Verstappen volt a vasárnap sztárja Imolában, de a legboldogabb Esteban Ocon lehet, aki bebiztosította Európa-bajnoki címét.

F3: Eltilthatják Max Verstappent

A jövőre Formula-1-ben bemutatkozó fiatal versenyző balesetet okozott az imolai első futamon, emiatt egyversenyes felfüggesztett eltiltást kapott. Fő riválisa, Esteban Ocon a bajnoki cím kapujába került.

Verstappen legendás utcai versenyen vesz részt

A hétvégén F1-ben bemutatkozó Max Verstappen részt vesz az idei Formula-3-as Makaói Nagydíjon, a jól ismert versenyen, amelynek korábbi győztesei között találhatjuk Michael Schumacher és Ayrton Senna nevét is.