EmiliaRomagna-iNagydíj

Hamilton: Azt sem tudom, itt leszek-e jövőre

Felkapták a fejüket az újságírók Hamilton kijelentésén a vasárnapi imolai sajtótájékoztatón. A brit először ejtette el, hogy talán nem marad a mezőnyben 2021-ben. Izgatják a versenyzés utáni élet lehetőségei.

Perez: Ricciardónak ajándékoztuk a dobogót

„A futam után mindig könnyű megmondani, mi a helyes döntés” – mondja Sergio Perez a biztonsági autó alatti kiállásról. A mexikói visszaesett a harmadikról a hatodik helyre, a mögötte levő Ricciardo pedig dobogón végzett.

Gasly autójából elfolyt a hűtővíz

Pierre Gasly óriási formában van, az elmúlt versenyeken kiemelkedően teljesít, ma azonban egy műszaki probléma miatt hamar feladni kényszerült az Emilia Romagna-i Nagydíjat.

Ricciardo: A főnök nem kér több tetkót

Daniel Ricciardo élvezte az Emilia-Romagna-i Nagydíj pörgős fináléját, ahol kissé váratlanul a Nürburgring után ismét dobogóra juttatta a Renault-t. Cyril Abiteboul viszont azonnal tudatta vele, hogy a korábbi fogadás már nincs érvényben.

Jókora alkatrész okozta Bottas vesztét

Lewis Hamilton nem kis szerencsével szerezte meg 72. mercedeses futamgyőzelmét. A VSC mellett persze az is hozzájárult a brit sikeréhez, hogy nagyszerűen menedzselte gumijait a verseny elején.

Őrült hajrá és Hamilton-győzelem Imolában

A rajt után csak harmadik volt, de taktikával az élre került Lewis Hamilton. Az Emilia-Romagna-i Nagydíj akkor pörgött fel, mikor Verstappen hibája és a safety car megkavarta a lapokat a táv utolsó negyedére: így került Ricciardo újra a dobogóra.

A zűrösen záruló imolai verseny történései

14 év várakozásra és egy világjárványra volt hozzá szükség, de a Formula-1-es motorok ismét a közkedvelt olasz pályán bőgnek fel. Bottas 10., Hamilton 93. győzelmére hajt - de jön-e a meglepetés?

Emilia-Romagna-i Nagydíj: A rajtrács

A megszokotthoz képest fordított sorrend az élen, meglepetésember a 4. helyen, és egy pálya, amelyről 14 éve nem tudjuk, hogy mit tartogathat. Itt az F1-es szezon harmadik olaszországi versenyének rajtsorrendje Imolából!

Ricciardo „még mindig mosolyog”, és célba vette Gaslyt

Nagyon élvezte az imolai időmérőt a Renault ausztrálja, aki úgy érzi, idei legjobb Q3-as körét rakta össze. Vasárnap a negyedik hely lesz a célja, amelyet a startnál szeretne megszerezni.

Gasly reméli, vasárnap is erősek lesznek

Karrierje legjobbját beállítva a negyedik helyre kvalifikált az F1-es Emilia-Romagna-i Nagydíjon, s reméli, a futamon is erős teljesítménnyel jutalmazhatja meg a hazai versenyét futó Alpha Taurit.

Bottas szoros csatában húzta be az imolai pole-t

Egy tizednél is kevesebb különbség döntött a két Mercedes között, így a finn rajtolhat az élről az Emilia-Romagna-i Nagydíjon. Verstappen motorgondok után is harmadik, Vettel megint kiesett a Q2-ben.