DTM

Egy BMW-s lett a DTM idei legeredményesebb újonca

Október 14-én célba ért a Német Túraautó Bajnokság 2018-as szezonja, amelyet a BMW a gyártók közötti pontverseny ezüstérmeseként, Marco Wittmann abszolút negyedik helyezésével és az idei év legeredményesebb újoncával zárt.

Rast nyert, de Paffett és a Mercedes a bajnok

Sorozatban hatodik győzelmét szerezte az Audi pilótája, amire még soha senki nem volt képes a DTM-ben, de a címet így sem tudta elhappolni a 2005 után diadalmaskodó brit és a távozó Mercedes elől.

DTM: Elképesztő csatával tartotta életben reményeit Rast

A címvédő kitett magáért, és riválisával, Gary Paffett-tel óriásit vívva megszerezte a győzelmet a hockheimi szezonzáró szombati napján. Paffett végül csak negyedik lett, Di Resta mindössze nyolcadik.

Nem szerepel a Hungaroring a DTM 2019-es naptárában

A szezonzáró előtt a német túraautós széria kiadta jövő évi menetrendjét két új pályával. Egyben arra is fény derült, hogy az új női bajnokság, a W Series a DTM kísérője lesz.

Ne maradj le semmiről hétvégén!

Bajnoki döntő a DTM-ben, Japánban versenyez Fernando Alonso, Németországban Mick Schumacher - mutatjuk a hétvégi programot.

Mindent egy lapra - René Rast második bajnoki címéért száll harcba

Az Audi Sport mindent egy lapra tesz fel a DTM október 13-14-én megrendezésre kerülő hockenheimi idényzáró hétvégéjén. Az Audi pilótájának, René Rastnak ugyanis még egy aprócska esélye van arra, hogy sikerrel megvédje bajnoki címét. A legjobb három pilóta között azonban már most biztos helye van a DTM jelenlegi bajnokának.

DTM: Büntetés, csapatutasítás és újabb Rast-dupla Spielbergben

Zsinórban négy győzelemnél jár a DTM 2017-es bajnoka, miután Ausztriában egy véleményes és egy megérdemelt első hellyel gazdagodott. Az audisnak hajrájának köszönhetően a bajnoki esélyeket sem kell temetnie, a szezonzárón befoghatja Di Restát és Paffetet.

Glock: Mick Schumacher növelné a nézettséget

Timo Glock szerint, ha újra lenne Schumacher az F1-ben, az rendkívüli módon megnövelné a németek érdeklődését a sport iránt. Azt is hozzátette, hogy a Formula-1 nem jó irányba halad meglátása szerint.

Ne maradj le semmiről a hétvégén!

TCR Europe, DTM, Formula-3-as Európa-bajnokság, MotoGP - a Formula-1 ugyan szünetel az előttünk álló hétvégén, de így sem maradunk híján a minőségi versenysorozatoknak.

DTM: Elkopott Paffett előnye, Rast duplázott

Végigdominálta a DTM nürburgringi hétvégéjét az audis René Rast, miközben a bajnokságot vezető Gary Paffettnek egy elbaltázott kiállás után a középmezőnyből kellett felzárkóznia. Szoros a bajnokság.

DTM: Remek csaták és Audi-győzelem a Nürburgringen

Második győzelmét szerezte címvédőként az Audi 31 éves pilótája - a német elejétől a végéig uralta az első nürburgringi versenyt, mögötte azonban nem kímélték egymást az ellenfelei.

DTM-autót vezetett Mick Schumacher

A hétszeres F1-es bajnok csemetéje első ízben kapott lehetőséget arra, hogy túraautóban is kipróbálja képességeit - a DTM első embere, Gerhard Berger elégedett volt a látottakkal.