Coulthard

Top10 - Így zúztak Melbourne-ben az F1-esek az elmúlt 20 évben

Fernando Alonso hatalmas bukása nem az első volt a melbourne-i balesetek sorában: összeállításunkban összegyűjtöttük az Albert Park elmúlt húsz évének legnagyobb F1-es csattanásait.

Hamilton sztársága megbosszulhatja magát Coulthard szerint

Az ex-F1-es pilóta, David Coulthard úgy véli, honfitársa még tíz évig is versenyezhet, mégis aggódik, hogy intenzív társasági élete a pályán fogja éreztetni hatását.

Coulthard: A 12 körös időmérő mindenkinek jobb volt

Az egykori pilóta, David Coulthard a versenyzők mellé állt a kvalifikáció rendszerét érintő változások kritizálásával, de a skótnak a halo-fejvédő használatára is volt néhány jól irányzott ellenérve.

Retro – A be nem váltott osztrák ígéret

1983-ban ezen a napon látta meg a napvilágot Christian Klien, aki bár három évet is eltöltött az F1-ben, pont addigra kellett távoznia a Red Bulltól, amikor a csapat égisze emelkedni kezdett.

Coulthard: Wurzra még nagy jövő vár

A skót ex-F1-es szerint a versenyzéstől nemrég visszavonult, majd a Daytona 24-en mégis induló, emellett a GPDA elnökeként tevékenykedő Alexander Wurz fontos szerepet fog betölteni a motorsportban.

RoC: Vettel Kristensent legyőzve vált a Bajnokok Bajnokává

A négyszeres F1-es világbajnok Sebastian Vettel nyerte a Bajnokok Tornáját a kilencszeres Le Mans-i győztes Tom Kristensent legyőzve. Vettel mérlege mégsem volt hibátlan a mai nap, hiszen Coulthardot csak 2:1 arányban tudta legyőzni az elődöntőben, ezt leszámítva azonban kitűnő versenyzéssel vált életében először a Bajnokok Bajnokává.

Coulthard: Hagyják versenyezni a pilótákat!

A közvélemény követeli, Toto Wolff elutasítja - a Mercedes F1-es pilótái azonos taktikáik miatt sem tudtak harcolni egymással, most David Coulthard szorgalmazza a stratégiaváltást.

Coulthard: Rosberg saját magamra emlékeztet

David Coulthard teljes mértékben megérti Nico Rosberg olykor frusztrált viselkedését, amit Lewis Hamilton vált ki belőle – a skót elmondta, annak idején ő is ugyanígy szerette volna legyőzni Michael Schumachert.

Coulthard: Az F1 utánpótlás-rendszere rossz

David Coulthard szerint a királykategóriához vezető piramisnak alapvető hiányosságai vannak, ezért a legjobbak nem mindig jutnak el a Formula-1-ig. Azt is furcsának tartja, hogy néha a DTM-ből egyszerűbb az út.

Retro – Hakkinen első vb-címe Schumi defektje után

Végletekig kiélezett küzdelmet hozott a két F1-es titán, Michael Schumacher és Mika Hakkinen csatája 1998-ban, de csak egyikükből lehetett bajnok a suzukai szezonzáró után.

Retro - Amikor a piros frizura volt a menő

A Ferrari rendesen megadta a módját a 2000-es bajnoki cím megünneplésének, ám az ezen a napon zajló Maláj Nagydíj nem csak egy halom parókáról maradt emlékezetes.

"Rosbergből hiányzik az agresszivitás"

Érdekes, hogy ezt egy olyan pilóta mondja, aki mellett annak idején szintén világbajnokságokat nyertek, de képességeiből nem futotta többre néhány F1-es futamgyőzelemnél...