Végre elérkezett, amire vártunk és vártak az F1 hivatalos gumiszállítójánál, a Pirellinél is. Nincs több tesztelés, innentől minden élesben megy. Több olyan dologgal is találkozhattunk a gumigyártóval kapcsolatban a tesztelések során, ami igencsak figyelemre méltó.

Retro – Bemutatkozik egy F1-es világbajnok

2000-ben ezen a napon Ausztrál Nagydíjat rendeztek Melbourne-ben, ahol a szokásos Ferrari egy-kettő mellett meggyőző teljesítményt nyújtott a Williams-BMW is, többek között egy húszéves ifjonccal, Jenson Buttonnal.

Retro – Tragikus Ausztrál Nagydíjon debütál Raikkönen és Alonso

A következő másfél évtized két legmeghatározóbb pilótája debütált 2001. március 4-én, Melbourne-ben, a szokásos Schumacher-diadal árnyékban - a futam mégis egy pályabíró halála miatt lett emlékezetes.

Schumacher és nyolc másik híres csapatváltás

A sikeres F1-es pilóták sajátja, hogy nagyszerűen tudnak csapatot váltani - a múltban többször is előfordult, hogy a versenyzők lehető legjobb ütemben hagyták ott munkaadójukat egy jobb ajánlatért. Persze néhányuk esetében éveket kellett várni a sikerre, de idővel kiderült, megérte az új kihívást választani.

Barrichello jobb volt, mint Alonso?

Érdekes dolgot árult e a visszavonuló Jenson Button egykori F1-es csapattársáról: a brit szerint a brazillal könnyebb volt együtt dolgozni, mint az elmúlt két évben Fernando Alonsóval.

Búcsúversenyek, melyeket Button és Massa nem szeretne átélni

Az elmúlt húsz év alatt több nagynevű pilóta utolsó F1-es futama sem úgy sikerült, ahogyan elképzelték - 5+1 verseny, melyet Button és Massa álmaiban sem kívánna.

Rubens Barrichello rajthoz állhat Le Mans-ban

A tizenegy F1-es futamgyőzelmet számláló brazil pilóta 2017-ben egy LMP2-es autóval vághat neki a legendás futamnak - hosszú és tartalmas pályafutása során először.

Retro – Barrichello legsúlyosabb vesztesége

A brazil F1-es pályafutása sem volt hányattatásoktól mentes, ám 2004-ben ezen a napon egy minden másnál súlyosabb csapás érte az akkor a Ferrarinál versenyző pilótát – nem a pályán, hanem azon kívül.

Retro – 8. hellyel is világbajnok

A 2003-as Japán Nagydíj ezen a napon rendezett versenye annak ellenére is kiélezett csatát hozott a bajnoki címért, hogy korábban azt már szinte eldőltnek lehetett nyilvánítani.

Retro - Hakkinen teljesíti saját tripláját

Klasszikus Ferrari-McLaren-Williams csatát hozott a győzelemért a 2001-es USA Nagydíj, amit az a Mika Hakkinen nyert meg, akinek a szezon képe és különös büntetése alapján talán a legkisebb esélye volt erre.

Így érkeztek meg a múlt sztárjai az F1-be

Hány bajnoki címe volt az F1 előtt Michael Schumachernek, ki szerzett nála is többet, kik érkeztek CART-bajnokként a cirkuszba, s ki az, aki a királykategóriában szerezte első összetett győzelmét?

Barrichello: Massa meglepett, Button nem

Rubens Barrichello, volt F1-es versenyző elárulta, szerinte még nem volt itt az ideje annak, hogy Felipe Massa visszavonuljon – azonban Jenson Button már igazán megérdemli a pihenőt, a brit szerinte jól döntött.