2024. október 11. péntek

Barcelona

Kik vezetnek a második tesztnapon?

Szerdán további kétszer négyórás gyakorlás vár a csapatokra Barcelonában. Csupán két F1-es pilótát láthatunk majd a pályán, a többi hét autóban fiatal tehetségek kapnak bizonyítási lehetőséget.

Rosberg elképesztő túlórája Barcelonában

A Mercedes német F1-es pilótájáról mindig is tudtuk, hogy egy dologban hisz jobban a munkánál: a még több munkában, és ennek megfelelő alázattal öblítette ma le röpke 146 körrel vasárnapi győzelmét.

Nem is olyan ijesztő az a McLaren?

Vasárnap Jenson Button illette ezzel a jelzővel az MP4-30-ast, amelyet ma, a barcelonai kollektív teszt első napján már a wokingiak tesztpilótája, Oliver Turvey vezet. Ő jobbnak látja a helyzetet.

Rosberg már gyorsabb, mint az időmérőn volt

A barcelonai teszt első napjának délelőttjén a hétvégi győztes Nico Rosberg futotta meg a legjobb köridőt, amivel kényelmesen vezet a Ferrari újonca és Pastor Maldonado előtt.

A McLaren kísérletezgetni fog a teszten

Az autó minden területén új alkatrészeket vet be a wokingi csapat a mai és szerdai teszten. Az eddig sikertelen alakulat másféle filozófiát sajátít el, árulta el Eric Boullier versenyigazgató.

Bánja a kihagyott tesztet a Manor-versenyző

Az F1 mezőnye a versenyhétvége után is a barcelonai pályán maradt, ahol ma és holnap tesztelnek – leszámítva egyetlen istállót, a sereghajtó Manort. Will Stevens nem örül az elveszített lehetőségnek.

A Lotus nem akart rizikózni a fél szárnnyal

Pastor Maldonado a barcelonai F1-es futam jelentős részét sérült hátsó szárnnyal teljesítette, ami egyáltalán nem volt megnyugtató csapata, a Lotus számára, akik Whitinggal is egyeztettek.

Ferrari: Előreléptünk, de ugrás kellett volna

Noha Malajziában győzni tudott, s minden futamon dobogót szerzett a Ferrari, mely így simán második a csapatok versenyében, a maranellói F1-es csapat vezére nem hajlandó ezzel megelégedni.

Banális okból esett ki Alonso Barcelonában

Kiderült, mi vezetett Fernando Alonso barcelonai kieséséhez: a spanyol F1-esnek egy furcsa véletlen miatt kellett feladnia a futamot – nem az első alkalom ez, korábban Kimi Raikkönen is járt már így.

Árulkodó adat – ekkora a Mercedes előnye?

A brackley-i F1-es istálló a Spanyol Nagydíjon magabiztos kettősgyőzelmet aratott, de ennél is árulkodóbb lehet a Pirelli által közzétett statisztikai kimutatás, ami kiválóan visszatükrözi Rosbergék erőfölényét a többiekkel szemben.

Exkluzív: Ha egyszer Alonso bepöccen…

Nico Rosberg domináns győzelme és Lewis Hamilton kármentése mellett a McLaren újabb lebőgéséről marad emlékezetes a 2015-ös F1-es Spanyol Nagydíj. 186 ezer csalódott fanatikus a lelátókon.

Hamilton: Ne mondják nekem, hogy lassítsak

Az F1-es Spanyol Nagydíjon második helyen végző Lewis Hamilton Rosberg után akarta vetni magát az utolsó etapban, de a bokszfalról megtiltották neki, hogy nagy hajrába kezdjen.