2024. október 11. péntek
F1

Rosberg elképesztő túlórája Barcelonában

A Mercedes német F1-es pilótájáról mindig is tudtuk, hogy egy dologban hisz jobban a munkánál: a még több munkában, és ennek megfelelő alázattal öblítette ma le röpke 146 körrel vasárnapi győzelmét.

Pedig nyugodtan megtehette volna, hogy éjszakába nyúlóan ünnepli a Spanyol Nagydíjon aratott diadalát, hiszen régóta várt már erre a dicső pillanatra, amely idén még nem adatott meg neki eddig. Nico Rosberg azonban kedden is munkára jelentkezett Barcelonában, és az első szezonközi kollektív tesztnapot elképesztő, több mint két másodperces előnnyel az élen zárta.

Természetesen a legtöbb megtett kör is az ő nevéhez fűződik, ma röpke 146 kört pakolt bele levezetésként a Mercedesbe, ami több mint két teljes versenytávnak felel meg. Ez egyben azt is jelenti, hogy a pénteki szabadedzéstől kezdve a mai tesztnap leintéséig bezárólag több mint 300 kört tett meg a katalán pályán. Barcelona maraton!

Persze voltak rajta kívül mások is a pályán, hiszen a Manort leszámítva mindegyik csapat képviselteti magát a kétnapos teszten. A keddi kétszer négyórás teszten Marcus Ericsson érte el a legjobb időt „a többiek” közül a Sauberrel, minimális, 24 ezredmásodperccel megelőzve a Ferrari újoncát, Raffaele Marciellót. Ha Rosberget és a Mercedest kivesszük a kalapból, akkor egészen szoros eredménnyel zárult a mai teszt, hiszen a 4. helyezett Danyiil Kvjatot (Red Bull) is kevesebb mint három tized választotta el a végén Ericssontól.

Pastor Maldonado (Lotus) is egészen elenyésző különbséggel előzte meg az 5. helyen az életében először F1-es autót vezető Nick Yellolyt, aki ma több mint 100 kört pakolt a Force Indiába. Pierre Gasly-nak is ezek voltak legelső körei egy F1-es autó volánjánál, és ő is alaposan kiélvezte a lehetőséget, hiszen 129 körig meg sem állt a Toro Rossóval.

Felipe Massa és a Williams mai jelenlétét a teszten nyugodtan nevezhetjük jelképesnek, hiszen a brazil csak 54 kört tett meg az FW37-tel, és a 8. hely sem az, amit idén tőlük megszoktunk. Ráadásul, ő fejezte be ma a legkorábban a munkát, holott műszaki probléma nem hátráltatta, csupán elvégezte, amit akart. Nem volt sok.

Sereghajtóként a Manor távollétében a McLaren zárt, és az egyetlen igazi pozitívum a napjukban az lehet, hogy a tesztpilóta, Oliver Turvey rátalált egy olyan tempóra, ami még az MP4-30-assal sem ijesztő! De a szarkazmust félretéve, elmondása szerint hasznos munkát végeztek a mérnökökkel, és többek között egy a Kanadai Nagydíjra szánt hátsó szárnyat is kipróbáltak az autón.

Szerdán további kétszer négyórás edzéssel folytatódik és egyben zárul a barcelonai kollektív tesztelés.