AbuDhabiNagydíj

Sajtóvisszhang: Hamilton király és a trónörökösök

A vezető olasz újságok Lewis Hamiltont magasztalták az egekig, miközben a fiatalok próbálják őt letaszítani a trónról. A németek szerint az utolsó verseny a teljes szezon pontos tükörképe.

Rosberg: Hamilton tanult a 2016-os vereségből

Hogy jön az Abu Dhabi Nagydíjhoz az az év, amikor Nico Rosberg világbajnok lett a brit ellenében? A válasz egyszerű: a német arról beszélt, Hamilton 2015-ben kiengedett, most viszont csúcsformában megy a téli szünetre.

Megszületett az ítélet Leclerc ügyében

Charles Leclerc-t és a Ferrarit azért idézte be az FIA a verseny után, mert jelentős eltérés volt a csapat által jelzett és az autóban található valós üzemanyagmennyiség között.

Russell miatt sérült Kubica autója

Megköszönte a Williams Robert Kubicának, aki utolsó helyen búcsúzott el a Formula-1-től. Az Abu Dhabi Nagydíjon egy darabig úgy tűnt, George Russell előtt végezhet. Az év pozitívuma a lengyel számára, hogy nem adta fel.

Sainz úgy érzi, világbajnokságért csatázott, Gasly Strollra fúj

A legutolsó körben dőlt el a pontverseny hatodik helyezése: Sainz egy merész manőverrel ugrott be Hülkenberg elé, így lépte át Gaslyt a bajnokságban. A francia futama már az elején megpecsételődött.

Binotto: Nem megyünk szabadságra, van min dolgoznunk

A Ferrari csapatfőnöke nem sokat törődött a Lewis Hamiltonról szóló pletykákkal, de azt elmondta, senki nem mehet szabadságra, hiszen van mit kijavítaniuk az idei éven mutatott teljesítményüket látva.

Utolsóból majdnem dobogós lett Bottas

A futam nagy felzárkózója egy másodpercen belül végzett Leclerc-hez képest a negyedik helyen, miután átgázolt a mezőnyön – szezonja egyik legjobb szereplésének tartja a mait.

Vettel: Én ettől többre vagyok képes

A négyszeres világbajnok Sebastian Vettel belátta az Abu Dhabi nagydíj leintését követően, hogy csapnivalóan alakult a szezon számára és a Ferrari szempontjából is. Tudja, hogy ő ettől többre képes.

Verstappen, Leclerc: Hamilton befoghatatlan volt

A futamgyőztes a Mercedes műalkotásáról beszélt és köszönetet mondott, Verstappen a bajnoki harmadik helynek, Leclerc pedig valóra vált álmának örül: így nyilatkoztak a dobogósok Abu Dhabiban.

Hamilton könnyedén nyerte a szezon utolsó versenyét

Lewis Hamilton tekintélyt parancsoló diadalt aratott Abu Dhabiban. A motorgondokkal küzdő Verstappen is simán lelépte a Ferrarit, akik csak szenvedtek a gumikkal, azonban Leclerc így is harmadik lett.

Az 1963 óta első decemberi nagydíj története

Véget ér egy újabb hosszú menet, a 2019-es F1-es szezon a 21. futammal búcsúzik. Előtte azonban még vár ránk néhány megválaszolatlan kérdés. Tartsatok szöveges közvetítésünkkel!

Abu Dhabi Nagydíj - A rajtrács

2019 a Mercedes sikeréről szólt, és a szezonzáró rajtrácsát is a csapat két autója keretezi. A győzelem sorsa viszont, mint idén a legtöbb futamon, ezúttal sem lefutott: ki zárja a legjobb szájízzel az idényt?